29.08.2015

Мінсоцполітики працює над тим, аби мінімізувати черги в управліннях соцзахисту на місцях. На цьому наголосив в ефірі телеканалу NewsOne Перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко.

Відповідаючи на запитання представників регіонів щодо того, наскільки готові управління соціального захисту населення на місцях до збільшення кількості людей, які приходять для оформлення субсидій, допомог або підтвердження своїх пільг тощо, перший заступник Міністра соцполітики зазначив, що навантаження на ці підрозділи підвищилося в рази.

„Аби мінімізувати черги, ми одночасно працюємо в декількох напрямах. По-перше, доопрацьовується інформаційна система, яка буде надавати можливість витрачати значно менше часу на обслуговування однієї людини. Також ми звернулися до адміністрацій, оскільки управління соціального захисту утримуються за рахунок субвенцій місцевим адміністраціям, винайти можливість і збільшити штатну чисельність працівників згаданих управлінь”, - зауважив Василь Шевченко.

Щодо оформлення субсидій, то за його інформацією, тут критичним виявився травень місяць, коли нова система тільки запроваджувалася. „Ми цей період успішно пройшли і зараз працюємо вже у відлагодженому режимі. Але в деяких регіонах робота потребує активізації, тому до управлінь соцзахисту там буде підвищена увага як з боку регіональної влади, так і центральної”, - підкреслив Василь Шевченко, водночас ще раз нагадавши, що, за розрахунками Мінсоцполітики, право на отримання субсидій мають близько 4 млн. домогосподарств. Наразі за їх оформленням вже звернулися 2 млн. 700 домогосподарств.