29.08.2015

У порівнянні з минулим роком, Департамент публічної інформації ООН дещо змінив процедуру акредитації іноземних ЗМІ для висвітлення роботи сімдесятої сесії ГА ООН. Відтепер не потрібно особисто бути присутнім на видачі перепусток в ООН. Ті журналісти, які вже відвідували попередні сесії ООН (мають дійсну перепустку та реєструвалися на веб-сайті Організації) не потребують додаткових кроків і можуть безперешкодно працювати на полях відкриття сесії.

Секретаріат ООН потребує від Місій держав-членів узагальнені та точні списки усіх журналістів, які мають намір висвітлювати відкриття сесії. Ці списки (у випадку України) надсилалися до Постійного представництва прес-службою АПУ (у випадку формування «президентського пулу журналістів»), або ж на індивідуальній основі на електронну адресу дипмісії. Прохання до українських ЗМІ інформувати Постпредство України при ООН електронною поштою про намір їх представників висвітлювати відкриття сесії.

Офіційний фотограф та відеорежисер Президента України також мають в обов’язковому порядку отримувати прес-перепустку від ООН на загальних підставах.

Кінцева дата акредитації - 9 вересня ц.р. Після цієї дати прохання про акредитацію розглядатися НЕ БУДУТЬ.

1. Для акредитації журналіста та оператора телеканалу, або друкованого видання ВПЕРШЕ – потрібно заповнити електронну форму реєстрації на сайті ООН за цим посиланням http://www.un.org/en/media/accreditation/form/

У випадку успішного проходження акредитації, на вказаний e-mail надійде код підтвердження, який потрібно роздрукувати та мати при собі разом із паспортом та журналістським посвідченням  під час отримання бейджу (видача з 23 вересня ц.р.).

2. Для усіх журналістів, які успішно пройшли акредитацію та отримали код підтвердження вже не потрібно мати при собі додаткові офіційні листи від керівництва їх медіа аби отримати перепустку. Усі журналісти від України мають бути узагальнені у списку, який потім буде з відповідною супровідною нотою надісланий Місією до Департаменту публічної інформації ООН.Якщо журналісти вже працювали протягом минулих трьох років на відкритті сесії ГА ООН, мали перепустку та дійсний профіль на порталі медіа акредитації ООН, вони мають зайти у свій персональний профіль за цим посиланням http://www.un.org/en/media/accreditation/form/renewal.shtml#1 . та оновити інформацію про себе, звернувши увагу на актуальність фотографії.

Наполегливо рекомендуємо українським журналістам тримати контакт з прес-службою Місії України при ООН для оптимізації процесу узагальнення списків та видачі перепусток на вказану подію. Інформуємо також, що цього року очікується безпрецедентно велика кількість світових ЗМІ у період 27-30 вересня ц.р., тому радимо завчасно подбати про акредитацію на веб-сайті ООН.