06.09.2015

У комітетах Верховної Ради відбулося 25 засідань, на яких розглянуто 59 питань (щодо яких комітети визначені головними), в тому числі 1 законопроект за поданням Президента України (р. № 0058), 3 Закони України з пропозиціями Президента України (р. № 1165, 1793, 2561) та 12 законопроектів за поданням Кабінету Міністрів.

У засіданнях комітетів взяли участь 27 уповноважених посадових осіб центральних органів виконавчої влади, зокрема: 4 Міністри (Демчишин В.В., Клімкін П.А., Стець Ю.Я., Квіташвілі О.), 1 перший заступник міністра, 13 заступників міністрів, 4 керівники центральних органів виконавчої влади, 1 перший заступник керівника та 4 заступники керівника центрального органу виконавчої влади.

За результатами розгляду поданого Президентом України законопроекту вирішено його схвалити та рекомендувати Верховній Раді ратифікувати.

Пропозиції Президента України до 3 Законів України також підтримано і рекомендовано Верховній Раді з ними погодитись.

За результатами розгляду 15 урядових проектів законодавчих актів у головних комітетах вирішено:

9 – схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення;

1 – відхилити: р. № 2234а, «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування», оскільки комітетом уже опрацьовано ряд законопроектів з подібними нормами та положеннями (Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики);

1 – відправити на повторне перше читання у комітет: р. № 2330а, «Про зовнішню трудову міграцію», оскільки він містить положення, які доцільніше інтегрувати в існуюче законодавство шляхом внесення змін, ніж ухвалювати окремий закон (Комітет у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю);

1 – частково обговорено, його розгляд буде продовжено: р. № 2309а, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я» (Комітет з питань охорони здоров’я).

З 12 урядових законопроектів 4 представляли доповідачі, визначені Урядом, 5 були представлені за дорученням доповідачів, визначених Урядом, іншими уповноваженими посадовими особами профільного міністерства чи відомства, 3 було розглянуто без участі уповноважених посадових осіб міністерства (доповідачі: Міністр фінансів – у Комітеті у закордонних справах (02.09.2015); Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства – у Комітеті з питань європейської інтеграції (02.09.2015)).