09.09.2015

Упродовж серпня поточного року фахівці землевпорядної служби Херсонщини надали понад шість тисяч адміністративних послуг. Місцеві бюджети регіону отримали 167 тис. грн. за 3,1 тис. адмінпослуг, наданих на платній основі.

За вісім місяців 2015 року спеціалісти землевпорядної служби Херсонської області надали 46,5 тис. адміністративних послуг. З них 21,2 тисячі на платній основі на суму 1,147 млн. грн.

Серед адмінпослуг, що потребують оплати, найбільша кількість запитів стосувалась відомостей з Державного земельного кадастру. Землевпорядники надали близько 21 тис. витягів про земельну ділянку, плата за які склала 1,1 млн. гривень. Ще 29 тис. грн. бюджети отримали за здійснення 322 державних експертиз землевпорядної документації.

Адмінпослуги, що надавались на безоплатній основі, складають 54% (або 24,8 тис.) від загальної кількості запитів. Більшість з них стосувалась державної реєстрації земельної ділянки (7,8 тис. послуг), видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (6,0 тис.) та надання довідок з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками та землекористувачами (4,8 тис.).

Довідково

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.