15.09.2015

10-11 вересня на конференції з питань інформаційної безпеки у Вільнюсі радник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін виступив з доповіддю на тему «Інформаційна війна: досвід України». Конференцію організовано European Union Security Cluster.

Під час конференції Дмитро Золотухін презентував матеріали, які демонструють досвід України в інформаційній війні. Зокрема, радник Міністра зазначив: «Сьогодні питання інформаційної безпеки, в тому числі в контентному полі, стає актуальним в провідних країнах Європи».

Досвід Литви в цьому є показним. Так, колегіальний орган, подібний до Нацради телебачення і радіомовлення в Україні, заборонив мовлення в Литві трьох російських телеканалів. (Невдовзі, через тиск західних партнерів в контексті питань свободи слова, їх мовлення було поновлене).

Учасники заходу також відзначили, що того ж дня (10 вересня) у Варшаві відкрилася донорська конференція, направлена на розвиток проекту по протидії російській пропаганді. Конференцію у Варшаві відвідали учасники з 35 країн (в тому числі країн ЄС, Канади та США) на рівні міністрів та заступників міністрів. Ідея проекту була подана Європейським фондом з розбудови демократії (European Endowment for Democracy (EED), який фінансується урядом Нідерландів.

За словами Дмитра Золотухіна, за підтримки фонду EED в Україні планується розпочати реалізацію проекту для журналістів, блогерів та громадських активістів. Головною метою проекту є ознайомити журналістів та блогерів з OSINT-техніками, які використовуються експертами Bellingcat, BBC та OCCRP. В рамках цього проекту будуть проводитись тренінги щодо того, як шукати та опрацьовувати інформацію з відкритих джерел та, за її допомогою, перевіряти новини на фейковість, викривати корупційні механізми та створювати унікальний контент в інтересах місцевих громад.

Першочергово тренінги проводитимуться в містах України, що є найбільш чутливими до інформаційних загроз - Харків, Одеса, Краматорськ, Сєверодонецьк, Маріуполь, Київ, Миколаїв та інших містах.