15.09.2015

Сьогодні в Україні реалізується комплексна реформа в контексті децентралізації влади та розширення прав громад. Одночасно впроваджується нова державна регіональна політика, що базується на підходах ЄС щодо управління регіональним розвитком.

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода в ході урочистого відкриття першої в Україні Школи урбаністики - CANactions School for Urban Studies.

«Відкриття школи урбаністики – це не тільки питання архітектури. В країні  відбуваються комплексні перетворення, реалізується нова державна регіональна політика, фактично відбувається рух за нову урбаністику, нову архітектуру, відбувається розвиток міст. Тому ми сподіваємось, що новоутворена школа дасть нам свіжі підходи та ідеї саме в питаннях регіонального розвитку», - зазначив заступник Міністра.

Він нагадав, що сьогодні триває процес формування самодостатніх спроможних територіальних громад: «Без формування місцевого самоврядування, яке було б здатне самостійно розвиватися, ми не зможемо забезпечити в цілому розвиток економіки та соціальної сфери. Наше завдання показати в цих громадах нову якість життя, створити сучасну інфраструктуру, і взагалі розробити стратегію розвитку населених пунктів».

В’ячеслав Негода запевнив, що Мінрегіон готовий тісно співпрацювати зі школою урбаністики та відкривати нові напрями, ідеї та підходи до розвитку держави.

У свою чергу директор департаменту регіонального розвитку Мінрегіону Олена Кучеренко наголосила, що відкриття школи урбаністики є важливою інвестицією не тільки в розвиток міст України, а й загалом у регіональний розвиток.

«Україна сьогодні впроваджує нову регіональну політику, яка базується на європейських принципах та підходах до планування та фінансування подальшого розвитку. Наша мета – підвищити конкурентоспроможність регіонів України, і міста у цьому відіграють важливу роль. Тому важливо, щоб молодь, яка навчатиметься у цій школі, стала носієм найкращих стандартів які розробила Європа та США», - зауважила вона.

Директор департаменту у своїй промові також зазначила, що метою нової регіональної політики є досягнення європейських стандартів життя. Тому основними цілями Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року є підвищення конкурентоспроможності регіонів та забезпечення їх єдності і просторового розвитку.

Довідково

CANactions School for Urban Studies – некомерційна освітня платформа, яка надає комплексні міждисциплінарні знання про місто. Це унікальний для України проект, який спираючись на кращий світовий досвід, формує принципово новий підхід до міської політики й бачення розвитку міста в цілому. Школа – це новий етап еволюції міжнародного архітектурного фестивалю CANactions, який щорічно проводиться у Києві вже впродовж восьми років.