15.09.2015

14 вересня у Міністерстві культури України відбулася зустріч заступника Міністра з питань європейської інтеграції Андрія Вітренка з представниками чеської делегації на чолі з директором департаменту проектного управління та інформаційних технологій Міністерства культури Чеської Республіки Йозефом Праксом.

«Радий відзначити, що співпраця між Україною і Чеською Республікою у сфері культури активно розвивається. Спільні культурно-мистецькі події, що відбулися останнім часом, є тому підтвердженням. Крім того, для нас також важливий і цінний чеський досвід у питаннях реформування бібліотечної і музейної справи, охорони культурної спадщини та інших сферах, який ми можемо запозичити в розрізі реалізації довгострокової стратегії розвитку культури», – сказав Андрій Вітренко.

Заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції зазначив, що наразі проходить завершальний етап підготовки до підписання Угоди щодо участі України у програмі ЄС «Креативна Європа», яка дасть можливість українським митцям брати участь у спільних проектах з європейськими колегами, отримувати фінансування з бюджетних програм ЄС та сприятиме процесу інтеграції української культури в європейський культурний простір.

Під час зустрічі співрозмовники обмінялися думками щодо перспектив подальшого розвитку українсько-чеських відносин у сфері культури, а також узгодили графік двосторонніх контактів на найближчий час.

Зокрема, обговорили питання щодо оцифрування об’єктів культурної спадщини та бібліотечного фонду, розвитку співпраці в галузі кінематографу, збереження культурної спадщини, а також підготовки до підписання тексту оновленої Угоди про співробітництво в галузі культури між Міністерством культури України та Міністерством культури Чеської Республіки на 2016-2020 рр.