16.09.2015

Міністр юстиції Павло Петренко в ході зустрічі з Міністром закордонних справ Королівства Данія Крістіаном Єнсеном домовились про виділення Урядом Данії 10 млн. доларів на реалізацію програми «Нове урядування і захист прав людини».

«За результатами аналізу роботи Уряду, Адміністрації Президента та Міністерства юстиції України Міністр закордонних справ Королівства Данія повідомив про відкриття нової програми, яка передбачає технічну допомогу і фінансування нашої антикорупційної реформи. Мова йде про програму «Нове урядування і захист прав людини» з фінансуванням на рівні 10 млн. доларів», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, виділені кошти буде спрямовано на антикорупційну політику, реформу кримінальної юстиції та захист прав людини.

«Парламент має прийняти дуже важливий пакет законів, який стосується як безвізового режиму з ЄС, так і просування України у сфері боротьби з корупцією. Запровадження інституту спецконфіскації дасть можливість повернути кошти, вкрадені попередніми чиновниками. Так само буде створено орган, який здійснюватиме розшук та управління активами, здобутими корупційним шляхом. На інституційне становлення саме цих органів наші міжнародні партнери з Уряду Данії виділяють допомогу», - наголосив Павло Петренко.

Очільник Мін’юсту подякував представникам датського Уряду за високу оцінку здобутків Міністерства юстиції та висловив сподівання на плідну співпрацю в ході реалізації проекту.

За словами Міністра закордонних справ Королівства Данія Крістіана Єнсена, саме Міністерство юстиції є ключовим органом у проведенні реформ в Україні, адже жодну реформу не можна запровадити, не поборовши корупцію.

«Сьогодні ми погодили виділення Данією 10 мільйонів доларів на програму «Нове урядування і захист прав людини». Ця програма забезпечить покращення у сфері юстиції, в боротьбі з корупцією і підтримку інституту омбудсмена, що покращить ситуацію із захистом прав людини», - зазначив Крістіан Єнсен.