16.09.2015

Про це заявив заступник Міністра інфраструктури Микола Снітко під час наради керівників залізниць Азербайджану, Грузії, Казахстану та України, що відбулася в рамках IX Міжнародного «Чорноморського контейнерного саміту 2015» в Одесі. Захід, ініційований Мінінфраструктури, був присвячений питанням формування конкурентоспроможних тарифних умов на перевезення вантажів у напрямку Азія - Європа - Азія.

Серед головних питань наради – перспектива розвитку контейнерних перевезень в напрямку Китай - Казахстан - Азербайджан - Грузія - Україна - Європа. За словами заступника Міністра, Україна зацікавлена в залученні вантажного потенціалу Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту, який пролягає через залізниці Туреччини, Грузії, Азербайджану, Казахстану. Україна також готова спільно опрацювати максимально прийнятні умови для контейнерних перевезень через морські порти країни, в тому числі у складі потягу «Вікінг».

«Міністерство інфраструктури розробило низку ініціатив щодо розвитку контейнерних перевезень в напрямку Китай - Казахстан - Азербайджан - Грузія - Україна – Європа. Їх реалізація дозволить залучити додаткові обсяги транзиту через територію України. Крім того, зростання транзитного вантажопотоку призведе до збільшення фінансових надходжень до українських залізниць, портів, поромних переправ, а це означає поповнення бюджету України», - наголосив Микола Снітко.

Організація залізнично-поромного сполучення між згаданими країнами можлива за умов створення відповідної законодавчої бази і зміни підходу контролюючих органів до контейнерних перевезень, що наразі є одним із найперспективніших видів вантажних перевезень у світі. При цьому особливо важливим є спрощення процедур оформлення документів і прикордонного контролю.

Заступник Міністра проінформував присутніх про те, як українське транспортне відомство вже спростило ці процедури в портах з метою залучення вантажопотоків, в тому числі й транзитних. Зокрема, йшлося про заходи в рамках виконання Постанови КМУ №491 від 07.07.2015. Микола Снітко розповів і про розроблені Мінінфраструктури зміни до Митного кодексу, що дозволять залишити в минулому необхідність надання гарантій оплати мита при залізничному перевезенні транзитних підакцизних товарів. В планах Міністерства і запровадження експериментального проекту із запровадження 50% знижки на портові збори.

Крім того, під час наради учасники обговорили альтернативний напрямок перевезень за участю МТК ТРАСЕКА при перевезенні контейнерів з Китаю до Європи. Стояло на порядку денному і питання конкурентних тарифів на контейнерні перевезення з Китаю і Казахстану через порти України в Європу. Присутні також розглянули питання використання поїзда «Вікінг» для перевезення контейнерів, проаналізували умови організації контейнерних поїздів, у тому числі за участю поромних переправ.

За результатами зустрічі країни-учасниці погодилися розробити комплексну ставку при організації перевезення вантажів у прямому міжнародному залізнично-поромному сполученні. До кінця поточного місяця учасники наради в Одесі мають проінформувати Укрзалізницю про можливості встановлення конкурентоспроможних тарифів, маршрути перевезення (в т.ч. відстані) і терміни доставки товарів. З кінця вересня роботу над проектом розвитку контейнерних перевезень в напрямку Китай - Казахстан - Азербайджан - Грузія - Україна – Європа продовжать уповноважені представники залізниць кожної з країн-учасниць.