16.09.2015

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський 14 вересня в рамках свого візиту до Брюсселя провів двосторонню робочу зустріч із Єврокомісаром з питань мобільності та транспорту Віолеттою Бульц.

На зустрічі Міністр розповів про поточний стан розвитку інфраструктури України, хід імплементації євродиректив до національного законодавства. Андрій Пивоварський приділив особливу увагу законопроектам «Про залізничний транспорт» та «Про внутрішній водний транспорт», що розроблені з урахуванням кращих європейський практик, в тому числі в частині питань організації системи безпеки на транспорті.

Сторони обговорили ключові питання подальшої співпраці. За словами Андрія Пивоварського, новим ключовим завданням для України стає інтеграція національної транспортної системи до європейської транспортної мережі: «із запровадженням зони вільної торгівлі питання лібералізації автотранспортної галузі виходить на перший план. Ми вважаємо, що нові умови надання транспортних послуг будуть гарним імпульсом для розвитку торговельних відносин між Україною та Бельгією. Українська сторона зацікавлена в лібералізації перевезень вантажів автомобільним транспортом, тому сподіваюсь на початок консультацій з підготовки відповідної угоди між Україною та членами Євросоюзу», – відзначив Міністр.

Крім цього, Андрій Пивоварський звернувся до Віолетти Бульц з пропозицією переглянути умови та спростити процедуру подання заявок на участь у проектах підтримки Європейського Союзу.

Особливу увагу сторони приділили обговоренню питання підписання угоди «Про спільний авіаційний простір» між Україною та ЄС. За словами Віолетти Бульц, Європейський Союз зацікавлений у вирішенні правової колізії, що виникла навколо питання Гібралтару, та унеможливлює прийняття нових законодавчих ініціатив в авіаційній сфері. Зі свого боку Андрій Пивоварський звернув увагу Віолетти Бульц, що Україна активно працює над приведенням національного законодавства в галузі цивільної авіації у відповідність до європейських вимог і ця робота дозволить підвищити безпеку авіаперевезень.