18.09.2015

Укрзалізниця розробляє нову концепцію організації пасажирських перевезень. Так, для ефективної роботи цього сектору перевезень у великих містах та на вузлових станціях будуть запроваджені пункти пересадок, так звані хаби.

«Без докорінних змін у підході до організації пасажирських перевезень ми не зможемо розвивати цей напрямок роботи. Ми хочемо запровадити систему так званих міст-хабів. У нас уже існує попередньо розроблена схема розташування цих пересадочних пунктів. Це великі транспорти вузли, де буде організована пересадка пасажирів з регіональних та приміських поїздів на поїзди далекого слідування та швидкісні поїзди», – зазначив в.о. генерального директора Укрзалізниці Олександр Завгородній.

Також у планах залізничників змінити ситуацію з формуванням пасажирських поїздів: до класичних вагонів, що курсують залізницями (СВ, купе та плацкарт) будуть додані туристичні вагони, обладнані сидячими місцями.

Окрім цього, в перспективі розглядається можливість придбання двосистемних пасажирських локомотивів, які зможуть ефективно працювати на електрифікованих та неелектрифікованих ділянках (електроенергія та дизельне паливо).

«Якщо у нас з’явиться такий рухомий склад, то ми зможемо вирішити проблему прямого сполучення Дніпропетровськ – Харків – Полтава та  скоротити час курсування швидкісного поїзда Київ – Дніпропетровськ до 4,5 години», – наголосив очільник галузі.