19.09.2015

У комітетах Верховної Ради відбулося 31 засідання, на яких розглянуто 110 питань (щодо яких комітети визначені головними), в тому числі 3 законопроекти за поданням Президента України (р. № 2413а, 2414а, 2505а), 2 Закони України з пропозиціями Президента України (р. № 2406, 2676) та 32 проекти законодавчих актів за поданням Кабінету Міністрів.

У засіданнях комітетів взяли участь 33 уповноважені посадові особи центральних органів виконавчої влади, зокрема: 6 Міністрів (Абромавичус А., Демчишин В.В., Стець Ю.Я., Квіташвілі О., Петренко П.Д., Яресько Н.), 4 перші заступники міністрів, 16 заступників міністрів, 4 керівники центральних органів виконавчої влади та 3 їх перші заступники.

За результатами розгляду поданих Президентом України законопроектів вирішено:

2 - схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення;

1 – винести на розгляд Верховної Ради для прийняття рішення: р. № 2413а, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності).

Пропозиції Президента України до Закону «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо нарахування субсидій пенсіонерам та інвалідам», р. № 2676, щодо скасування Закону підтримано і рекомендовано Верховній Раді з ними погодитись (Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства).

Пропозиції Президента України до Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей», р. № 2406, не підтримано та рекомендовано Верховній Раді їх відхилити (Комітет з питань національної безпеки і оборони).

За результатами розгляду 32 урядових проектів законодавчих актів у головних комітетах вирішено:

28 – схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення;

3 – відхилити: р. № 2540, «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні»;

р. № 2541 «Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні», оскільки пропоновані норми у цих законопроектах потребують доопрацювання, редагування та уточнення (Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності);

р. № 2309а, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я», у зв'язку з недосконалістю в частині створення умов для приватизації закладів охорони здоров'я (Комітет з питань охорони здоров’я);

1 – обговорено, направлено для доопрацювання робочою групою:

р. № 2775, «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо забезпечення діяльності фондів соціального страхування у період реорганізації (Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення).

З 32 урядових законопроектів 15 представляли доповідачі, визначені Урядом, 7 були представлені за дорученням доповідачів, визначених Урядом, іншими уповноваженими посадовими особами профільного міністерства чи відомства, 10 було розглянуто без участі уповноважених посадових осіб міністерства (доповідачі: Міністр фінансів – 3 законопроекти у Комітеті з питань бюджету (16.09.2015), 2 законопроекти - у Комітеті з питань податкової та митної політики (17.09.15); Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства – 2 законопроекти, Міністр оборони, заступник міністра оборони – 2 законопроекти, Міністр економічного розвитку і торгівлі – 1 законопроект - у Комітеті з питань національної безпеки та оборони (16.09.2015)).

У Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбулися слухання на тему: «Актуальні питання реформування ринку електричної енергії України. Підготовка пропозицій щодо проекту Закону України про ринок електроенергії».

Також відбулися комітетські слухання з обговорення проектів законів України щодо наукової та науково-технічної діяльності (реєстр.№2244а, реєстр.№2244а-1, реєстр.№2244а-2, реєстр.№2244а-3) у Комітеті з питань науки і освіти.

Крім того, у Комітеті з питань науки і освіти проведено «круглий стіл» на тему: «Українські діти в сучасних кризових умовах. Особливості національного і патріотичного виховання», а у Комітеті з питань запобігання і протидії корупції відбувся «круглий стіл» на тему: «Фінансування партій з бюджету. Фінішна пряма».