20.09.2015

Національна програма з утеплення житлового фонду – це реальний крок до зменшення витрат на оплату комунальних послуг для кожного українця. Про це заявив Перший заступник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, виступаючи на конференції «Скільки коштує економія. Матеріали і технології для зниження експлуатаційних затрат», яка відбулася в рамках Дня енергоефективності 18 вересня 2015 року в м. Києві під час Міжнародного будівельного форуму будівництва, архітектури та нерухомості.

В Україні 80% житлового фонду потребують термомодернізації. Щоб утеплити весь житловий фонд країни, потрібно більше 800 млрд. грн.

«На утеплення індивідуальних будинків нам потрібно приблизно 300 млрд.грн., а багатоповерхівок - не менше 400 млрд. грн. Звичайно, що ні Уряд, ні окремо взята громада не мають таких коштів, щоб відразу  виділити їх  на утеплення. Тому ми використали європейський досвід щодо співфінансування, залучивши кошти держави, банків та населення», - наголосив Олексій Корчміт.

«Реалізація цієї програми – це потужний внесок держави у проведення комплексної термомодернізації в країні та залучення інвестицій у сферу енергоефективності. Розробляючи цю програму, Агентство спиралося на передовий європейський досвід, зокрема Польщі, яка вже пройшла такий шлях», – зазначив Олексій Корчміт.

За підрахунками Агентства, проведення комплексної термомодернізації житлових будинків дозволить заощадити до 50% енергії, що споживається нині.

«За результатами соціологічного опитування, проведеного у 2014 році, більше 52% респондентів заявили, що готові інвестувати у підвищення енергоефективності власного житла за умови державної підтримки на принципах спів фінансування», - повідомив Перший заступник Голови Держенергоефективності.

Наприкінці виступу Олексій Корчміт закликав учасників конференції долучатися до державної програми з енергоефективності, яка допоможе  змешити витрати на комунальні послуги.