21.09.2015

18 вересня в рамках робочої поїздки до Одеси Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підписав меморандуми про співпрацю з Одеською облдержадміністрацією, облрадою та Одеською міською радою.

Зокрема, в рамках засідання обласної комісії з питань підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, Перший заступник Голови Одеської ОДА Володимир Жмак та Голова Одеської облради Михайло Шмушкович підписали Меморандум про співпрацю в сфері енергоефективності житлових будинків.

Відповідно до меморандуму обласна держадміністрація зобов’язується  розробити регіональну програму відшкодування частини відсотків за "теплими" кредитами.

Виконання меморандуму передбачає внесення змін до обласного бюджету вже у 2015 році в частині спрямування коштів на погашення відсоткової ставки на енергоефективні заходи у житлових будинках в обсязі не менше 200 тис. грн.

"Всім відомо, що Агентство ще навесні започаткувало плідну співпрацю з місцевими органами влади в напрямку розробки регіональних програм відшкодування відсотків за кредитами на енергоефективні заходи. Вже працюють 34 програми. Ми не зупиняємося на досягнутому і сьогодні підписуємо меморандум про співпрацю в сфері енергоефективності житлових будинків з місцевою владою Одещини", - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

"Не дивлячись на те, що Одеська область знаходиться на півдні країни, питання ефективного споживання енергоресурсів, зокрема у житлових будинках, залишається актуальним. В регіоні є великий потенціал впровадження енергоефективних технологій та використання відновлюваних джерел енергії", - наголосив Сергій Савчук.

Виступаючи, Сергій Савчук зауважив, що зразковим регіоном, де населення найактивніше долучається до заходів з енергозбереження та бере "теплі" кредити, є Львівська область. "Навіть за нашими статистичними даними, Львівщина – лідер з реалізації державної програми з енергоефективності. Успішність пояснюється тим, що в області діє регіональна програма з відшкодування відсотків за кредитами на утеплення. Такий досвід потрібно поширювати і переймати. Нам дуже б хотілося, щоб і в Одеській області підписані меморандуми стали не просто документами, а поштовхом до прийняття  регіональних та місцевих програм відшкодування відсотків за кредитами. Впевнений, що тільки спільними зусиллями ми зможемо запустити великий інфраструктурний проект масштабного утеплення по всій країні", - підкреслив Сергій Савчук.

"Дуже приємно, що це не просто декларація, а реальні справи" , - також наголосив Голова Одеської облради Михайло Шмушкович, підпис якого є у меморандумі.

У свою чергу Перший заступник Голови Одеської ОДА Володимир Жмак зауважив: "Дійсно нагальною є потреба економії енергоресурсів та налагодження співпраці між усіма гілками влади в цій сфері".

Сьогодні меморандум у сфері енергоефективності підписано і з міською радою.

Коментуючи цю подію, одеський міський голова Геннадій Труханов повідомив: "Сьогодні ми дали старт плідній співпраці міста з Держенергоефективності. Упевнений, це дасть поштовх до інфраструктурного розвитку та термомодернізації будинків міста".