21.09.2015

17 вересня 2015 року Постійна Рада ОБСЄ схвалила Рішення щодо продовження мандату Місії спостерігачів ОБСЄ на двох прикордонних пунктах пропуску на російській стороні українсько-російського державного кордону до 31 січня 2016 року.

Відповідно до Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, всі його підписанти, включаючи Російську Федерацію, взяли на себе зобов’язання забезпечити постійний моніторинг українсько-російського державного кордону та його верифікацію з боку ОБСЄ, разом зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України та РФ.

Українська сторона висловлює жаль з приводу триваючого небажання російської сторони поширити мандат Місії спостерігачів ОБСЄ на двох прикордонних пунктах пропуску на російській стороні українсько-російського державного кордону на інші пункти вздовж російсько-українського державного кордону у районах, що прилягають до Донецької та Луганської областей.

Така позиція російської сторони не може розцінюватися інакше як проведення послідовної політики, спрямованої на подальше приховування від міжнародної спільноти очевидних свідчень про пряме втручання РФ у конфлікт на Донбасі, у тому числі шляхом поставок важких озброєнь, військової техніки, регулярних військ та найманців.

Згода російської сторони на розширення мандату згаданої Місії на інші пункти пропуску вздовж лінії російсько-українського державного кордону у Донецькій та Луганській областях лише засвідчила б реальну налаштованість РФ виконувати у повному обсязі свої зобов’язання згідно з Мінськими домовленостями, спрямованими на врегулювання ситуації на Донбасі.