21.09.2015

Айварас Абромавичус закликав Верховну Раду України прийняти пакет приватизаційних законопроектів і запобігти корупційним зловживанням.  На цьому під час свого виступу в Парламенті, в ході Години запитань до Уряду, наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

“За рік наша країна втрачає 115 млрд грн у якості збитків від роботи державних компаній. На жаль, з кожним роком ці збитки лише зростають. Якщо топ-100 держкомпаній у 2012 році втратили 9 млрд грн, то в 2013 році - 16 млрд грн, а  минулого року - збитки становили 101 млрд грн. У 1 кварталі цього року, збитки вже сягнули 9,7 млрд грн. Це в 2 рази більше, ніж у той же період торік”, - зазначив Міністр. Він підкреслив, що більша частина цих коштів, залишається в кишенях певних осіб через різноманітні корупційні схеми.

Також Міністр нагадав, що Мінекономрозвитку ініціювало перевірки 20 держкомпаній в частині їхніх доходів і витрат.

"Ми ініціювали перевірки 20 найбільших держкомпаній. За результатами цих перевірок ми прийматимемо кадрові рішення. Але на цьому не можна зупинятися. І я розраховую на сприяння правоохоронних органів. Наша мета – підняти на поверхню всі зловживання. Ми перевірятимемо продажі й закупівлі. Є лише два способи боротьби з цим – приватизація та підвищення стандартів корпоративного управління на держпідприємствах", – підкреслив АйварасАбромавичус.

“Колеги, приватизація державних підприємств - це реальна боротьба з корупцією. Потрібно якомога швидше починати приватизацію, якнайшвидше покращувати стандарти управління в держкомпаніях. Давайте припинимо корупцію та встановимо новий рівень управління. Все залежить від нас”, - закликав АйварасАбромавичус.