22.09.2015

У смт. Коцюбинське, що на Київщині, відбулося урочисте відкриття храму бойового мистецтва «Пересвіт» Міжнародного Центру розвитку фрі-файту. В урочистостях взяли участь Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, Міністр освіти та науки Сергій Квіт, директор департаменту Мінмолодьспорту з неолімпійських видів спорту Вадим Стеценко, представники Посольства Китайської Народної Республіки, відомі громадські діячі та спортсмени.

Міністр Ігор Жданов привітав сенсея «Пересвіту» та засновника фрі-файту Андрія Старовойта і всіх адептів храму із його відкриттям.

«Це визначна подія до якої фрі-файт, як український вид спорту та бойове мистецтво, йшов довгі роки. Сьогодні ви робите значущий крок на шляху впровадження системи виховання молоді, яка органічно поєднує миролюбство з активною життєвою і громадянською позицією, здоровим способом життя, патріотизмом та любов’ю до України, повагою до батьків», - відзначив Ігор Жданов.

За словами Міністра, окремої шани фрі-файт заслуговує за неоціненний внесок у справу захисту України від російсько-терористичної агресії.

«Вихованці фрі-файту відстоювали демократію і права громадян разом із нами на Майдані. А потім у перших рядах пішли в АТО - захищати територіальну цілісність та незалежність України. Багатьох уже немає з нами, вони загинули виконуючи свій громадянський обов’язок. Низько вклоняюся їх подвигу та самопожертві», - наголосив Ігор Жданов.

Під час церемонії відбулися показові виступи вихованців Центру «Пересвіт» та спеціальних гостей, майстрів кунг-фу, які прибули з Китаю. По завершенні усі бажаючі мали змогу оглянути приміщення тренувально-навчального комплексу храму.

Довідково

Фрі-файт є видом спорту, що започаткований в Україні у 1996 р. під керівництвом. А. Старовойта на базі СК «Пересвіт». Цей вид спорту розвивається Всеукраїнською Федерацією фрі-файту, контактних єдиноборств та змішаних бойових мистецтв за підтримки Міністерства молоді та спорту. На сьогодні Федерацією підготовлено більше 125 спортсменів-майстрів спорту, майстрів спорту міжнародного класу, заслужених майстрів спорту. А також 15 тренерів вищої категорії та 4 заслужених тренери України. Збірні команди України неодноразово здобували призові місця на Чемпіонатах світу та Європи з фрі-файту та змішаних єдиноборств.