22.09.2015

18 вересня Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський в рамках свого візиту до Стокгольму провів двосторонню робочу зустріч з Міністром інфраструктури Швеції Анною Йоханссон.

На порядку денному заходу стояло обговорення кількох питань організації транспортного сектору Швеції, зокрема питання власності та моделей фінансування, а також електронного урядування на прикладі єдиного морського вікна. Окрему увагу сторони приділили питанню забезпечення безпеки на транспорті.

Пані Йоханссон поінформувала Андрія Пивоварського про «Концепцію нульової смертності», розроблену шведськими спеціалістами, та її ефективність. Концепція розглядає дорожньо-транспортну систему як єдине ціле, компоненти якого – дороги, транспортні засоби та пішоходи – під час взаємодії один з одним гарантують безпеку. Цілісний підхід є принципово новим в області безпеки дорожнього руху. На основі такого бачення у Швеції здійснено адаптацію доріг, вулиць і транспортних засобів до особливостей людини. При цьому відповідальність за безпеку несуть як творці дорожньо-транспортної системи, так і її користувачі. З часу прийняття концепції нульової смертності у Швеції скоротилося число загиблих у ДТП.

Андрій Пивоварський високо оцінив досягнення шведської сторони у сфері транспортної безпеки. «В цьому питанні шведська сторона зробила великий крок вперед. Для України це вкрай актуальне питання. На жаль, за рівнем смертності на дорогах наша країна знаходиться на початку рейтингу і нам важливо перейняти досвід Швеції, щоб зробити наші дороги безпечними для всіх учасників», – підкреслив Міністр.

Крім цього, пан Пивоварський розповів про заходи, що проводяться українською стороною з метою залучення вантажопотоків, а також пошуку найбільш оптимальних умов та маршрутів транспортування вантажів. За словами Міністра, велика увага приділяється напрацюванню взаємоприйнятних шляхів розвитку вантажних перевезень залізничним транспортом у сполученні Європа-Азія. «Щоб зняти штучні бар’єри, що перешкоджають росту обсягів перевезень, нам важливо започаткувати спільний контроль вантажів. Ми зацікавлені в обміні досвідом зі швецькою стороною по удосконаленню процедур контролю та електронному документообігу. Максимальне виключення людського фактору при оформленні документів на вантаж – головний чинник у боротьбі з корупцією», – зазначив Андрій Пивоварський.