23.09.2015

22 вересня 2015 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь в урочистому відкритті XIII Міжнародного форуму "Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє", організованому Міненерговугілля на території Міжнародного виставкового центру.

Виступаючи, Сергій Савчук повідомив: "Важливість проведення заходу важко переоцінити. Адже всім відомо, що за останні кілька років постачання традиційних енергоресурсів було досить обмеженим. І перед Урядом, перед суспільством постали ті виклики, яких не було за всі роки незалежності".

Також Голова Держенергоефективності звернув увагу учасників форуму на найважливіші рішення і досягнення Уряду щодо зменшення та заміщення споживання газу. Він нагадав, що було прийнято Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року та Закон України щодо стимулювання розвитку відновлюваних джерел енергії.

"Також Урядом прийнято програму державної підтримки населення до впровадження енергоефективних заходів, попит на яку постійно зростає. За нашими даними, зі старту програми домогосподарства отримали 32 тисячі пільгових кредитів на утеплення своїх домівок на загальну суму 520 млн. грн.", - зауважив Сергій Савчук.

"Завдяки реалізації заходів як адміністративного, так і стимулюючого характеру за опалювальний сезон, з жовтня 2014 року по  квітень 2015 року у порівнянні з аналогічним періодом 2013-2014 рр., було скорочено споживання газу населенням, теплогенеруючими підприємствами та бюджетними організаціями приблизно на 12% або 2,4 млрд. м3 газу. Іншими словами, 2,4 млрд. м3  - це той об’єм газу, який ми не спожили, кошти за який нам вдалося заощадити", - повідомив Сергій Савчук та висловив сподівання, що цього року протягом опалювального сезону також вдасться досягти скорочення споживання газу на щонайменше 10%.

Наприкінці виступу Сергій Савчук відзначив, що найближчим часом на засіданні Урядового комітету буде розглянуто проект Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року. Його мета - зменшення споживання енергоресурсів на 9 % до 2020 року.

Держенергоефективності підтримує ініціативу проведення форуму. Адже захід має високі цілі - пошук практичних інструментів для вирішення актуальних проблем, активізація спільної роботи бізнесу і держави на шляху до зменшення енергетичної залежності країни.

Довідково

XIII Міжнародний форум "Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє" проходить з 22 по 24 вересня на території Міжнародного виставкового центру.