23.09.2015

22 вересня Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин під час VIII Міжнародної конференції гідроенергетиків, у відкритті якої він взяв участь, у рамках роботи ХІІІ Міжнародного форуму: «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» розповів, що гідроенергетику України чекає нова фаза розвитку.

Міністр виступив з вітальною промовою, зазначивши, що гідроенергетика є важливим сегментом української енергетичної галузі. Володимир Демчишин підкреслив, що це не тільки виробництво дешевої та екологічно чистої енергії, а й сегмент, що підтримує атомну енергетику, оскільки виконує регулюючу функцію, а також має значні перспективи розвитку.

Міністр наголосив, що гідроресурси великої гідроенергетики використовуються на 50%, саме тому заплановано впровадження проектів з будівництва Канівської ГАЕС та збільшення потужності Каховської гідроелектростанцій, а в малій гідроенергетиці відсоток використання водних ресурсів ще менший. Володимир Демчишин звернув увагу, що в процесі децентралізації місцеві ради будуть шукати можливості для розвитку регіонів, тому, без сумніву, мала гідроенергетика буде розвиватися.

Також Міністр енергетики та вугільної промисловості поділився думками щодо проблем розвитку енергетичної сфери. Основною проблемою, на його думку, є доступ до капіталу. «Хочу запевнити, що ринки змінюються, ринок капіталу придивляється до об’єктів української енергетики», - повідомив Міністр та додав, що на сьогодні Світовий банк, ЄБРР активно співпрацюють з Україною, зокрема у сфері гідроенергетики.

Володимир Демчишин похвалив ПАТ «Укргідроенерго» за роботу, наголосивши, що компанія упродовж останніх років наростила потужності, крім того, Укргідроенерго вдалося побудувати нові блоки, чого не зроблено в інших сегментах. «Системи видачі, безпеки та захисту, за відгуками фахівців, на високому рівні», - зазначив Міністр та подякував керівництву ПАТ «Укргідроенерго» за те, що підприємство знаходить можливості для прогресу.

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелік під час конференції зазначив, що енергетичне машинобудування активно використовується саме в гідроенергетиці. «Піднімемо машинобудування – піднімемо економіку», - наголосив він.

Учасників конференції привітав також генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота. Він наголосив, що старт розвитку гідроенергетики дав Герой України Семен Поташник, і компанія прагне зберегти відповідний темп розвитку.

Також Ігор Сирота повідомив про стан та перспективи модернізації об’єктів гідроенергетики. Зокрема, зазначив, що 65 агрегатів пройшли реконструкцію, завершується реконструкція ще 35. Крім того, за його словами, компанія здійснює реконструкцію підстанцій та ліній електропередачі.

Ігор Сирота поділився планами щодо подальшої роботи компанії. Серед нових проектів назвав проект з будівництва 6 станцій на Дністрі потужністю до 50 МВт, зауваживши, що станції будуть соціально важливими для цих регіонів завдяки спорудженню шести мостів через річку Дністер. «Багато інвесторів цікавляться гідроенергетикою», - наголосив Ігор Сирота та підтвердив думку Міністра, що для гідроенергетики  настає друга фаза розвитку.

У ході конференції провідні фахівці у сфері гідроенергетики під керівництвом Семена Поташника поділилися досвідом та обговорили проблеми та перспективи роботи гідроенергетики.