23.09.2015

За дорученням Кабінету Міністрів України делегація ДФС на чолі з Першим заступником Голови Сергієм Біланом взяла участь у Четвертому Глобальному Форумі з податкових питань та протидії податковій злочинності та Третьому Форумі керівників органів податкових розслідувань, що проводилися Організацією економічного співробітництва та розвитку.

Заходи  тривали у  Королівстві Нідерланди (м. Амстердам) протягом 15 – 19 вересня 2015 року. Для зручності учасників обидва форуми проводились одночасно.

Зокрема, у Четвертому Глобальному Форумі брали участь високопосадовці, які формують політику у сфері протидії фінансовій злочинності, а також експерти з податкових, митних, антикорупційних органів, органів боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, правоохоронних органів, органів прокуратури, агентств з розвитку та міжнародних організацій, які відповідають за боротьбу з фінансовими (податковими) злочинами у всіх їх формах.

Учасники розглядали питання, пов’язані з податковими злочинами та інтернет-злочинністю, спільними підходами у боротьбі з фінансуванням тероризму, застосуванням аналітичних підходів у боротьбі з податковими злочинами та фінансовими злочинами. Також обговорювалися питання  покращення співпраці між податковими органами та органами боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, застосування новітніх технологій  протидії ухиленням від оподаткування тощо.

У рамках Четвертого Глобального Форуму делегація ДФС провела зустрічі з керівниками та представниками органів фінансових (податкових) розслідувань різних країн світу, під час яких обговорювалися питання посилення співпраці для підвищення боротьби з фінансовою (податковою) злочинністю.

Загалом, у заході взяли участь близько 250 представників керівного складу служб держав світу та міжнародних організацій, діяльність яких спрямована на боротьбу з фінансовою (податковою) злочинністю, та представники міжнародних організацій - Егмонтcької Групи, Цільової групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Управління ООН по боротьбі з наркотиками і злочинністю.

Водночас, у засіданні Третього Форуму керівників органів податкових розслідувань, що проходив 18 вересня 2015  року, взяли участь представники понад 50 країн світу.  Він організовувався ОЕСР за підтримки Слідчо-оперативної служби (FIOD) Податкової і митної адміністрації Нідерландів.

Учасники обговорювали актуальні проблемні питання та стратегічні пріоритети у сфері боротьби з фінансовими (податковими) злочинами, обмінювалися думками і досвідом стосовно нових підходів у боротьбі з фінансовою (податковою) злочинністю.

Варто зазначити, що у своїх промовах представники ОЕСР та FIOD відмітили важливу роль податкової міліції України у створенні зазначеного Форуму та активну участь у забезпеченні його функціонування.

Під час низки зустрічей, які були проведені делегацією ДФС у рамках Форму, наголошувалося, що сьогодні ефективно протидіяти міжнародній фінансовій (податковій) злочинності Україна може лише за умови запровадження найкращих світових практик та інтеграції в європейську систему фінансової безпеки, посилення міжнародного співробітництва та обміну інформацією.

Делегація ДФС відзначила важливість широкої міжнародної співпраці та проведення узгоджених заходів правоохоронних та контролюючих органів усіх країн, зокрема, за такими пріоритетними напрямами, як протидія схемам мінімізації податкових зобов’язань, виведенням коштів в офшорні зони та повернення активів, одержаних злочинним шляхом.

Нагадаємо, що Форум керівників органів податкових розслідувань був ініційований податковою міліцією України під час міжнародної конференції на тему «Спільні зусилля компетентних органів країн Східної та Західної Європи у боротьбі з фінансовими (податковими) злочинами», що проходила 20 -21 вересня 2012 року у м. Одесі за участю керівників органів податкових (фінансових) розслідувань держав-учасниць СНД, країн Балтії, Великобританії, Італії, Нідерландів та високопосадовців з Європолу і ОЕСР.