23.09.2015

“Військовослужбовці Збройних Сил України, поранені у ході виконання завдань антитерористичної операції, проходять лікування та реабілітацію у військово-лікувальних закладах Міністерства оборони України та цивільних лікарнях. На сьогодні на лікуванні та контролі у закладах охорони здоров’я Міноборони перебуває 178 військовослужбовців Збройних Сил України, які були поранені в ході АТО”. Про це сьогодні на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомила начальник управління комунікацій та преси Міністерства оборони України підполковник Оксана Гаврилюк.

97 військовослужбовців Збройних Сил України проходять реабілітацію у санаторно-курортних закладах. Всього з початку року реабілітаційне лікування пройшло 1402 учасники АТО.

35 поранених українських військовослужбовців проходять лікування за кордоном. З них 14 – у Німеччині, 7 – у США, по троє – в Румунії, Угорщині та Литві, двоє – в Австрії та по одному – в Ізраїлі, Великій Британії та Польщі.

Всього за час проведення АТО лікування за кордоном пройшли 123 військовослужбовці Збройних Сил України.

У 2015 році Міністерство оборони України отримало на медичне забезпечення близько 260 мільйонів гривень із державного бюджету, майже три чверті із яких витрачено на закупівлю медикаментів. Ще понад 2 мільйони гривень надійшли на рахунки Міноборони як благодійна допомога.

Крім того, громадяни України надають військово-медичним закладам та медичним підрозділам військових частин благодійну допомогу у натуральному вигляді. На цей час Українська армія отримала ліки та медичне майно на загальну суму понад 182 мільйони гривень.