23.09.2015

У Міністерстві соціальної політики України відбулася зустріч заступника Міністра з питань європейської інтеграції Сергія Устименка і керівників департаментів Мінсоцполітики з експертами Місії Європейського Союзу з питань боротьби з торгівлею людьми.

Йшлося про ухвалення і виконання нашою державою законодавства щодо протидії торгівлі людьми. Зокрема, експертів було поінформовано про завершальний етап підготовки до ухвалення нової Державної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року.

Робота місії відбувається в рамках оцінки критеріїв реалізації другої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України за блоком 3 «Громадський порядок та безпека».

Протягом чотирьох днів європейські експерти матимуть зустрічі з представниками основних суб’єктів взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми – міністерствами соціальної політики, внутрішніх справ, охорони здоров’я, освіти і науки, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України, Держприкордонслужби, Державної міграційної служби. Участь у зустрічах братимуть представники Міжнародної організації з міграції, ОБСЄ і громадських організацій.

Заплановані візити Місії до Медико-реабілітаційного центру для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, і Чернігівського обласного центру соціально-психологічної допомоги. За підсумками роботи експертів відбудеться брифінг.