23.09.2015

21 вересня в Міністерстві інформаційної політики відбулося відкрите засідання робочої групи з напрацювання пропозицій щодо застосування санкцій стосовно представників засобів масової інформації.

«Список журналістів, які потрапили під санкції, містить помилки. Через це ми сьогодні зібрали робочу групу. Ми маємо виправити це, адже ті люди і органи державної влади, які вміють виправляти свої помилки є небайдужими до долі своєї держав», підкреслив Міністр інформаційної політики Юрій Стець.

Зі свого боку народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова також зауважила про необхідність редагування санкційного списку та обговорення превентивних механізмів, які в подальшому допоможуть уникнути подібних помилок.

Сергій Костинський, який є членом Національної ради України з питань телерадіомовлення підкреслив: «Для журналістів, які розповсюджують міфи, а не достовірну інформацію, повинен посилюватися фільтр із законодавчих актів, що є інструментом, який дозволить захистити наших громадян».

В свою чергу радник Міністра з питань інформаційної безпеки Дмитро Золотухін додав, що журналісти, як і всі іноземні громадяни, мають працювати, дотримуючись законів тих країн, куди вони приїжджають.

«Ми пропонуємо відкликати весь список, і попрацювати декілька тижнів. Ми можемо дати ті прізвища, які в нас є на дошці ганьби. А вирахувати всіх, з'ясувати хто і що, хто достойний, а хто ні - складно. Для цього потрібно декілька тижнів», - сказала голова правління ГО «Телекритика» Наталія Лігачова.

На завершення засідання, Юрій Стець запропонував, щоби протягом декількох днів члени робочої групи та присутні представники журналістських громадських організацій подали свої пропозиції в письмовому вигляді. Вони будуть опрацьовані МІП та запропоновані Міністром до обговорення на засіданні Ради національної безпеки і оборони.

Нагадаємо, що 16 вересня Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким ввів у дію рішення РНБО від 2 вересня, що запроваджує розширений список фізичних і юридичних осіб, яких стосуються санкції України через їхню причетність до дестабілізації в державі. У зв'язку з цим Міністр інформаційної політики Юрій Стець створив робочу групу з напрацювання пропозицій щодо застосування санкцій стосовно представників засобів масової інформації.