24.09.2015

Ця теза була однією з ключових, які розглядалися 23 вересня 2015 року  під час проведення традиційного Дня атомної енергетики в рамках ХІІI Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє».

Цього дня проведені дві панельні дискусії, круглий стіл асоціації «Український ядерний форум» та інвестиційна бізнес-гра «Нові атомні блоки. Хто перший?», організована спільно Енергоатомом та Українським ядерним товариством.

У Дні атомної енергетики взяли участь начальник Управління з питань ядерної енергетики та атомної промисловості Міненерговугілля Сергій Єрмак, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, голова Держатомрегулювання Сергій Божко. Серед учасників багато комерційних компаній, асоціацій, міжнародних інституцій, державних органів влади. З доповідями виступили голова Ради керуючих Всесвітньої асоціації операторів АЕС Жак Регальдо, генеральний директор Європейського атомного форуму Жан-Поль Понселе та представник Westinghouse Electric Ева Густавссон.

У рамках панельної дискусії «Ядерна енергетика та зміна клімату» викликали зацікавленість доповіді генерального директора Європейського атомного форуму Жан-Поль Понселе «Атомна енергетика за низьковуглецеву Європу: зелена, надійна і доступна енергія» та генерального директора Асоціації «Український ядерний форум» Миколи Кухарчука «Українська ядерна енергетика: за клімат та конкуренцію», які ще раз звернули увагу на те, що атомна енергія за викидами прирівнюється до вітрової. Це вид енергії, який допомагає країнам досягати своїх кліматичних цілей.

Сьогодні країни ЄС ініціювали створення спільноти Nuclear for Climate. Український ядерний форум в червні приєднався до ініціативи Nuclear for Climate.     Необхідно разом донести ідею  що ядерна енергетика -  це одне із ключових рішень у пом'якшення змін клімату та зменшення викидів СО2.

Атомники очікують також від екологічних організацій пропозицій щодо підтримки розвитку ядерної енергетики.