24.09.2015

Голова ДФС Роман Насіров та голова Антикризової ради, президент Всеукраїнської громадської організації «Український союз промисловців і підприємців» Анатолій Кінах 23 вересня 2015 року підписали Меморандум про партнерство та співробітництво між Державною фіскальною службою України та Антикризовою радою громадських організацій України.

Метою цього Меморандуму є забезпечення захисту законних прав та інтересів платників, підвищення їх соціальної відповідальності, поліпшення підприємницького клімату в країні, розвиток партнерських відносин між владою та бізнесом.

Як зазначив Голова ДФС, підписання Меморандуму – це ще один важливий крок у напрямі продовження конструктивного діалогу влади, бізнесу і громадськості, практичні результати якого суспільству потрібні вже найближчим часом. І для цього необхідно обом сторонам докласти значних зусиль та спільно працювати.

«Важливо, щоб підписання Меморандуму не залишилося формальною річчю, а перейшло в конструктивні конкретні кроки з реалізації спільних напрацювань для досягнення тих результатів, які ми бажаємо отримати», - наголосив Роман Насіров.

Меморандумом передбачається, зокрема, співпраця ДФС та Антикризової ради громадських організацій щодо напрацювання узгоджених пропозицій з удосконалення фіскальної системи України, дотримання у взаємовідносинах між платниками податків та органами ДФС принципів справедливості, розумності, обов’язковості, прозорості та неупередженості. Обидві сторони спрямовуватимуть свої зусилля у напрямі створення умов для прозорого та справедливого адміністрування ПДВ з урахуванням пріоритетів розвитку виробничого сегменту економіки, опрацювання разом з  громадськістю пропозицій щодо удосконалення справляння цього податку та боротьби з «тіньовою» економікою.

Співпрацюватимуть ДФС та Антикризова рада громадських організацій щодо формування належних умов для суб’єктів господарювання для переміщення товарів через митний кордон (митного контролю та митного оформлення), прозорості та правомірності визначення митної вартості товарів тощо.

Представники сторін будуть залучатися, зокрема, до опрацювання розроблених проектів нормативно-правових актів, підготовки пропозицій щодо спрощення порядку адміністрування податків, зборів та митних платежів, реагування та ініціювання спільного розгляду конфліктних ситуацій, що виникають між платниками та органами ДФС.

Також представники Антикризової ради будуть залучатися до роботи консультативних і дорадчих органів,  створених при ДФС та, за необхідності, братимуть участь у діяльності спільних робочих груп для прийняття узгоджувальних рішень щодо проблемних питань, розгляду та надання пропозицій до проектів нормативно-правових актів, спрямованих на поліпшення справляння податків, зборів і платежів.

Довідково

Антикризова рада громадських організацій була створена у грудні 2014 року, до її складу входять понад 90 представників провідних вітчизняних підприємств, органів державної влади, галузевих асоціацій, науковців та незалежних експертів.