24.09.2015

За ініціативи Міністерства інфраструктури змінено кваліфікаційні характеристики посади «Директор (начальник, інший керівник) підприємства». Відповідний наказ Міністерства соціальної політики був підписаний 22 вересня цього року.

Дотепер саме профільна вища освіта була обов’язковою умовою для учасників кадрових конкурсів, що проводяться Міністерством інфраструктури. Навіть успішний багаторічний досвід був недостатнім і кандидати не проходили конкурс за формальною ознакою.

Згідно з новими кваліфікаційними вимогами участь у кадрових конкурсах зможуть брати не лише кандидати з профільною вищою освітою, але й ті, що мають вищу освіту другого рівня за ступенем магістра та післядипломну освіту за галуззю знань «Управління та адміністрування» або «Право».

За словами Першого заступника Міністра інфраструктури Володимира Шульмейстера, Міністерство тривалий час працювало над внесенням вищезгаданих змін. «Застарілі кваліфікаційні вимоги не відповідали поточній ситуації на ринку праці і значно обмежували коло потенційних учасників кадрових конкурсів, що проводяться Міністерством для заміщення вакантних посад керівників державних підприємств. Тепер ми розраховуємо на більшу кількість спеціалістів, що подаватимуть заявки на участь у конкурсах, а значить, кадрова комісія матиме більше можливостей знайти ефективного менеджера для управління держпідприємством», – заявив Володимир Шульмейстер.

Також необхідно відмітити, що брати участь у конкурсі можуть також і не громадяни України. Але у разі перемоги на конкурсі та необхідності отримання допуску до державної таємниці, іноземні спеціалісти мають набути українського громадянства.