24.09.2015

Канадська громада та професійні парамедики з провінцій Саскачеван і Альберта передали Міністерству оборони України чотири сучасних автомобілі швидкої допомоги з відповідним обладнанням та медикаментами.

На урочистій передачі ключів від машин та їхній демонстрації були присутні заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв, Посол Канади в Україні Роман Ващук, заступник Міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, представник Комітету «Євромайдан Канада» та проекту «Швидкі для України» Катерина Велінга, директор Військово-медичного департаменту Міноборони генерал-майор медичної служби Андрій Верба, начальники військових госпіталів та інші.

«Машини швидкої допомоги будуть передані у військові госпіталі Харкова, Дніпропетровська та Вінниці, – про це у вступному слові повідомив заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв і додав, – що Канада завжди допомагала Україні від самого початку проведення антитерористичної операції і передача автомобілів це вкотре доводить».

Він подякував канадській стороні за підтримку, яка є дуже важливою для українців у скрутний час.

Катерина Велінга у свою чергу зазначила: “Ми в Канаді вражені та натхненні українцями, які так віддано допомагають своїм солдатам у битві за свободу”. Вона додала, що сьогодні і завжди діаспора готова об’єднувати зусилля української громади в Канаді, уряду та галузевих спеціалістів, аби бути корисними Україні та людям.

Слід підкреслити, що загальна вартість автомобілів разом з обладнанням та медичними препаратами становить понад 100 тисяч канадських доларів. Передача чотирьох «швидких допомог» є першим етапом реалізації цього проекту. Незабаром планується передати з Канади ще 12-16 автівок на потреби українських шпиталів.

Генерал-майор медичної служби Андрій Верба пояснив, що передані “швидкі” є вкрай необхідними у госпіталях, адже їхні автопарки застарілі. Деяким машинам по 20-30 років. Крім того, дані моделі канадських автомобілів є найвищого експортного класу та дозволяють проводити оперативне втручання та реанімацію поранених по дорозі в медустанову.

Варто відзначити, що в автівках є кисневі балони, реанімаційне обладнання та медикаменти, які дозволяють транспортувати одного важкопораненого військовослужбовця, або 6-7 легкопоранених.

Помічник Міністра оборони України полковник медичної служби Всеволод Стеблюк розповів, що унікальність даної техніки полягає в універсальності. Всі модулі і блоки канадських “швидких допомог” є взаємозамінними і можуть зніматися з автомобіля разом із пораненим для подальшого транспортування. Це є дуже важливим, адже суттєво знижується загроза життю солдата на етапі доставки до госпіталю.