25.09.2015

Підрозділи внутрішніх справ мають спрацювати об’єктивно та неупереджено, а також ефективно попередити будь-які протиправні дії під час виборчої кампанії, без огляду на політичну приналежність. Особливу увагу керівництво МВС звернуло на необхідність взаємодії з громадськими організаціями. Про це йшлося на селекторній нараді в МВС України сьогодні, 24 вересня.

На розгляд учасників наради було винесене питання охорони громадського порядку та безпеки громадян під час виборів, що відбудуться в Україні 25 жовтня. У нараді взяли участь керівники структурних підрозділів МВС України, територіальних органів внутрішніх справ (ОВС), представники громадських організацій.

Для забезпечення ефективної координації правоохоронців під час виборчої кампанії при МВС створено спеціальний оперативний штаб. Він функціонуватиме у цілодобовому режимі. Оперативний штаб очолив радник Міністра внутрішніх справ України Іван Стойко.

Глава МВС Арсен Аваков також дав доручення включити до складу регіональних оперативних штабів представників громадських організацій, зокрема – ГО «Опора» та інших.

До охорони громадського порядку під час виборів, окрім працівників ОВС, також залучатимуть представників Державної служби з надзвичайних ситуацій, інших відомств, курсантів вишів системи МВС. Для правоохоронців розроблені методичні рекомендації щодо порядку дій в ситуаціях, які можуть виникнути під час виборчого процесу. Крім того, найближчим часом з працівниками, які заступатимуть на охорону громадського порядку, будуть проведені заняття.

Координатор ГО «Опора» Ольга Айвазовська зазначила, що співпраця міліції із громадськістю обов’язково має полягати у виявленні порушень виборчого законодавства, а ще більше – у їх профілактиці. Для цього вона вважає за необхідне з використанням ЗМІ роз’яснювати громадянам положення нормативних актів, які передбачають покарання за порушення законності під час виборів.

«Наша співпраця може бути ще більш ефективною, зважаючи на те, що цього разу старт такої комунікації відбувся на півтора тижні раніше до голосування, ніж парламентські вибори», – зазначила Ольга Айвазовська.

У зв’язку з проведенням виборів тим регіонам, де зараз триває антитерористична операція, буде приділено особливу увагу. Зокрема, контролювати стан правопорядку під час виборчої кампанії на Донеччині та Луганщині доручено заступникові Міністра внутрішніх справ України Сергію Яровому. До забезпечення безпеки громадян також залучать підрозділи патрульної служби міліції особливого призначення, які на той момент не будуть задіяні у проведенні АТО.

Глава МВС Арсен Аваков доручив керівництву ГУМВС України в Одеській області розібратися у фактах неправомірного використання під час виборчого процесу зображень, пов’язаних із поліцією. Він також наголосив, що оцінюватиме роботу керівника того чи іншого підрозділу внутрішніх справ виключно за ефективністю превенції можливих правопорушень. Критеріями також стануть рівень взаємодії із громадськістю та засобами масової інформації.

«Я вимагаю від вас активної позиції по проведенню адекватних виборів. Ніхто за спинами не відсидиться», – додав Арсен Аваков.