25.09.2015

23 вересня у Мінсоцполітики України тривала робота експертної місії Європейського Союзу з питань протидії торгівлі людьми.

Захід відбувся за участю заступника Міністра з питань європейської інтеграції Сергія Устименка, керівників департаментів Міністерства,  представників інших суб’єктів взаємодії у зазначеній сфері.

Українські фахівці наголосили, що після вступу в дію Закону України «Про протидію торгівлі людьми» і підвищення рівня координації роботи правоохоронних органів, міністерств і відомств кількість тяжких злочинів у цій сфері зменшується.

Було відзначено важливу роль співпраці з міжнародними і громадськими організаціями, інформаційно-просвітницької діяльності. Директор департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики Наталія Федорович наголосила на потребі підготовки фахівців, здатних реалізовувати державну політику у зазначеній сфері.

Обговорювалася нагальна потреба створення єдиної для всіх державних органів бази даних щодо торгівлі людьми і допомоги постраждалим.

Експерт гендерного директорату ЄС «Внутрішні справи» Аніта Хіпер зазначила, що місія ЄС зацікавлена у подальшій співпраці з підрозділами Мінсоцполітики України у протидії торгівлі людьми.

„Рекомендації міжнародних експертів і комплексний підхід української влади сприяють окресленню подальших кроків на шляху до європейських стандартів протидії торгівлі людьми”, - сказав, підбиваючи підсумок зустрічі, Сергій Устименко.

24 вересня експерти працюватимуть у Чернігові, де зустрінуться з представниками регіональної влади, громадських організацій і відвідають центр соціально-психологічної допомоги. Підсумки роботи місії будуть підбиті 25 вересня на брифінгу у Представництві ЄС в Україні.