26.09.2015

Депутати Європейського парламенту завітали до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, щоб обговорити перспективи посилення двосторонніх торговельних відносин.

Розмова точилася навколо глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ) між Україною та Європейським союзом, яка увійде в силу 1 січня 2015 року. Євродепутати зосередили свою увагу на поточному прогресі у реформах та готовності українського Уряду виконати взяті на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

Сторони обговорили модернізацію системи держзакупівель, приватизацію держпідприємств, реформу ринку газу та банківського сектору, загальний стан бізнес-середовища та ефективність макрофінансової допомоги ЄС.

«Україна має необхідний потенціал стати частиною регіонального виробничого ланцюга. Деякі компанії вже зараз виробляють автомобільні компоненти для європейського ринку на території нашої країни. Однак для того, щоб повною мірою використати цей потенціал, Україна та ЄС повинні посилити діалог між представниками малого та середнього бізнесу», - зазначив Міністр Айварас Абромавичус.

Заступник Міністра - Торговий представник України Наталія Микольська підтвердила наміри провести наступні два бізнес-форуми в європейських країнах. Один з них відбудеться в Берліні вже 23 жовтня.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України також наголосив, що фінансова, технічна та грантова допомога міжнародних донорів, у тому числі і ЄС, є вагомим внеском у реалізацію реформ. Зокрема, діяльність Офісу ефективного регулювання, який проведе швидкий перегляд та модернізацію регуляторного середовища України, буде фінансуватися західними партнерами.

«Дякую за вашу підтримку. У нас дуже амбітний план реформ і з вашою допомогою та порадами ми зможемо досягти цілей, які ми перед собою визначили», - зазначив Міністр Айварас Абромавичус.

Нагадаємо, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відповідальне за 173 ініціативу Уряду на 2015 рік. Це такі сфери як реформа антимонопольного законодавства, просування експорту, зменшення адміністративного навантаження на бізнес тощо.