26.09.2015

Урядові структури, міністерства та відомства у взаємодії з європейською стороною домовились здійснити низку заходів, які сприятимуть виходу українських компаній на ринки Європейського союзу. Про це повідомила журналістам заступник Міністра Кабінету Міністрів України - директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції  Наталія Гнидюк, коментуючи актуальні питання, пов’язані з початком дії зони вільної торгівлі з 1 січня 2016 року.

«Разом з колегами з ЄС ми домовились відкрити сервіс допомоги (export help desk) потенційним українським експортерам, які прагнуть торгувати з ЄС. Проект передбачатиме і значну регіональну складову. Детальна інформація про цей сервіс найближчим часом буде представлена експортерам», - наголосила Н.Гнидюк.

Вона звернула увагу, що вже з 1 січня 2016 року, тобто з початком дії зони вільної торгівлі, українські компанії отримають доступ до ринків державних закупівель країн Європейського Союзу, загальний річний обсяг яких складає приблизно 1,8 трлн. євро або 14% ВВП, у тому числі 425 млрд. євро – сума укладених договорів у результаті проведення міжнародних тендерів. У зв’язку з цим Урядовий офіс з питань європейської інтеграції розробив для українських виробників електронний буклет «Державні закупівлі в країнах-членах ЄС» з переліком джерел про закупівлі, тендери та міжнародні торги, що проводяться у кожній країні ЄС. Цю інформацію можна знайти на Урядовому порталі в рубриці «Європейська інтеграція», «Цікаво знати»; «Інформація для бізнесу».

За її словами, профільні міністерства розробляють так звані «дорожні карти» виходу на ринки у найбільш перспективних сферах – аграрній, ІТ, зв’язку тощо.

«Держава вбачає своїм завданням забезпечити запровадження відповідних змін, щоб європейські стандарти почали діяти в Україні, а бізнес повинен переглянути виробничі процеси, щоб гарантувати дотримання цих стандартів, маємо спільне завдання», - зазначила Н.Гнидюк.