26.09.2015

«На виконання доручення Міністра оборони України, юридична служба оборонного відомства спільно з органами прокуратури притягує до відповідальності суб’єкти господарювання за неналежне виконання договорів». Про це сьогодні на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомила начальник Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України підполковник Оксана Гаврилюк.

Так, протягом квітня – серпня цього року господарські суди прийняли рішення про стягнення штрафних санкцій на користь Міноборони у розмірі 530 тис. грн. з однієї з фірм, яка неналежно виконало зобов’язання з постачання для потреб оборони портативних пристроїв для визначення типу вибухових речовин (Quantum Sniffer QS-H150).

Іншу фірму за порушення умов договорів на постачання у 2014 році військового взуття зобов’язано сплатити оборонному відомству 235 тис. грн. штрафу.

У зв’язку з неналежним виконанням умов договору одним із державних підприємств щодо ремонту броньованої техніки БТР-70, у 2014 році утворилась дебіторська заборгованість підприємства перед Міноборони на загальну суму понад 24 млн. грн.

Рішеннями господарських судів, цього року з підприємства на користь Міноборони стягнуто понад 31 млн. грн., із яких, крім суми основного боргу, майже 7 млн. грн. складають штрафні санкції.

Разом з тим, за неналежне виконання цим же підприємством умов договору з проведення ремонту броньованої техніки БТР-80, рішенням господарського суду на користь Міноборони з нього стягнуто 6,5 млн. грн. штрафних санкцій за несвоєчасне повернення невикористаних коштів попередньої оплати.

Ці судові рішення набрали законної сили, триває їх виконання.