26.09.2015

Створення системи екологічної безпеки в зоні АТО означає задоволення екологічних вимог суб'єктів екосистеми і за своєю пріоритетністю має бути поставлено на рівні національної безпеки України. Про це заявила заступник Міністра – керівник апарату Світлана Коломієць під час конференції «Перспективи відновлення Сходу України на засадах збалансованого розвитку», яка розпочала свою роботу в м. Слов̓янськ, Донецька область, в рамках якої будуть презентовані інвестиційні проекти влади, місцевих громад, та бізнесу, які планується реалізувати за підтримки міжнародних організацій.

Заступник Міністра підкреслила, що Мінприроди робить конкретні кроки в цьому напрямі. Зокрема, забезпечується систематичний збір та аналіз інформації про стан довкілля та еколого-небезпечних об'єктів у Донецькій та Луганській областях. Щомісяця інформаційно-аналітична матеріали про стан довкілля в зоні АТО та на звільнених територіях розміщується на офіційному сайті Міністерства.

З метою перегляду основних стратегічних завдань державної екологічної політики, спрямованих на виявлення кореневих причин екологічних проблем держави, підготовлено зміни до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», якими передбачено вирішення проблем екологічної безпеки в зоні АТО. Також Міністерство екології та природних ресурсів України підтримало ініціативу громадських екологічних організацій і Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління щодо створення на базі академії Центру інформаційно-наукової підтримки програм з відновлення екології Донбасу.

Світлана Коломієць зазначила, що стратегічним напрямом охорони довкілля та збереження природних ресурсів в зоні АТО повинно стати подолання ресурсного марнотратства, низького рівня використання первинної сировини, вторресурсів і відходів до повторної переробки, впровадження мало- та безвідходних технологій.

«Приведення природокористування в зоні АТО у відповідність з вимогами екологічної безпеки в нинішніх економічних умовах є віддаленою перспективою, але зараз життєво важливо забезпечити системний поступальний і цілеспрямований розвиток у даному напрямку» - підкреслила заступник Міністра.