27.09.2015

24 вересня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) відбулася шоста робоча зустріч з членами Наглядового комітету з питань реалізації проекту Twinning (Наглядовий комітет). У заході взяли участь також фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності України, представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі, судді Вищого господарського суду України, представники Національного агентства України з питань державної служби.

Голова ДСІВ Алла Жарінова подякувала колегам і членам Наглядового комітету за постійну підтримку та фахову допомогу, висловила головне побажання – продовжити ефективну роботу з реалізації заходів проекту Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» й у наступному кварталі. Також Голова ДСІВ повідомила колегам, що законопроект про Інтернет уже проходить стадію громадського обговорення на сайті Мінекономрозвитку: важливо, що за основу взяті рекомендації експерта проекту Тwinning – доктора Міхалі Фічора (Президента Угорської Ради з авторського права).

«Завдяки фаховій роботі співробітників ДСІВ та експертній роботі європейських колег проекту Тwinning ми заклали дієві правові механізми в спільно розроблений законопроект «Про колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав». Його прийняття вкрай необхідне, адже дозволить забезпечити прозорість діяльності ОКУ, і ДСІВ як орган виконавчої влади прагне саме цього», – наголосила Алла Жарінова.

Радник проекту Twinning Пабло Роденас проаналізував три напрями роботи (шість місій), за якими працювали в цьому кварталі експерти, й акцентував увагу присутніх на високій результативності проведеної роботи. Відбулася низка фахових зустрічей, семінарів, тренінгів – як для фахівців системи, так і для представників інших зацікавлених органів влади. Спільне опрацювання проектних питань та експертні консультації допоможуть українським колегам зрозуміти, як працює суддівський корпус у європейських країнах та провідні патентні відомства ЄС, – упевнений Пабло Роденас.

Керівник проекту Twinning від ЄС Крістіна Фернандез (Іспанія) звернула увагу на те, що досягнення насправді значні й робота проекту зараз на важливому етапі:

«Безкомпромісним і головним для всіх нас є одне питання – доля всіх розроблених законопроектів, над якими працювали європейські експерти. Від цього залежать також подальші наші міркування про розвиток і зміст роботи в межах проекту та про забезпечення ефективності останнього для України», – наголосила пані Фернандез.

Присутня на заході директор Департаменту інновацій та ІВ Мінекономрозвитку Олена Мініч зазначила, що Міністерство врахує всі пропозиції, надані європейськими експертами фахівцям ДСІВ під час розробки законопроектів, аби ефективно імплементувати до норм і положень ЄС реформи та політику, яку проводить МЕРТ.