27.09.2015

Під час робочої поїздки на Житомирщину Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов відкрив Всеукраїнську спартакіаду серед допризовної молоді. До змагань, які проходять під егідою Мінмолодьспорту та за підтримки Міноборони, Міносвіти, Житомирської ОДА, долучилися команди з 15 областей України.

«У нелегкий час випробувань держава як ніколи потребує фізично загартованих, сильних, мужніх патріотів, справжніх захисників України. Саме вам невдовзі належить прийняти виклики доби та гідно на них відповісти», - наголосив Ігор Жданов під час вітання до учасників Спартакіади.

Під час урочистостей на спортивній базі Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова Міністр також відзначив, що Спартакіада стане регулярним, більш масштабним заходом і проходитиме в різних областях України.

«Сьогодні ми побачили, що в нас є молодь, яка готова захищати Батьківщину. Спартакіада – це засіб гартування та самовдосконалення. Це конкретний вклад в підготовку допризовної молоді та відродження національно-патріотичного виховання. Це також безпосередня допомога армії, яка зараз воює в зоні АТО. Їм на зміну прийдуть ось такі хлопці, які вже знають як кидати гранату і поводитись з автоматом», - зазначив Ігор Жданов.

Участь в урочистому відкритті Спартакіади також взяли заступник Міністра оборони України Петро Мехед, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, начальник управління сім’ї, молоді та спорту Світлана Гресь.

Основними завданнями проведення Спартакіади є формування та пропаганда здорового способу життя, підвищення престижу військової служби, виховання морально-психологічної стійкості, почуття патріотизму, залучення молоді до систематичних занять військово-прикладними видами спорту.

В програмі проведення змагань: біг на 100 м; біг на 3000 м; підтягування на перекладині; плавання на 50 м; метання гранати Ф-1 на дальність; стрільба з гвинтівки; подолання смуги перешкод .

Особливо вражаючим для гостей та учасників заходу став показовий виступ спортивної школи юних десантників. Загін "Юних друзів прикордонників" Північного регіонального управління Житомирської обласної федерації військово-спортивних багатоборств продемонстрував навички рукопашного бою, стрільби з автомату та тактики ведення бою із порушниками державного кордону України. Також перед учасниками Спартакіади виступили вихованці відділення спортивної аеробіки ДЮСШ "Авангард".