28.09.2015

Держрибагентство прагне залучити додаткові кошти безпосередньо на програми зариблення. З цією метою опрацьовуються відповідні зміни до законодавства. Головна мета – відтворити рибні запаси українських водойм. Про це повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Він зазначив, що програми зариблення недостатньо фінансуються державою. «Відновлення рибогосподарського потенціалу водойм України потребує комплексного системного підходу, програми із зариблення водойм промисловими видами риб – його невід’ємна  складова», - наголосив голова відомства.

Ярема Ковалів закликав бажаючих долучитися до громадського контролю за зарибленням водойм України. «Усі бажаючі контролюватимуть зариблення. Для цього можна звернутись до Держрибагентства за номером (044) 486-62-43, або відправити лист на електронну адресу darg@darg.gov.ua, при цьому залишивши свої координати. Відомство зв’яжеться з вами за кілька днів до нового етапу зариблення, повідомить точну дату, місце і час», - повідомив голова відомства.

Голова громадської ради при Держрибагентстві Віктор Скарлат зазначив, що вперше представники громадськості можуть взяти участь у процесі зариблення природних водойм і повністю його проконтролювати. Проте, для того, щоб цей контроль був дійсно ефективним – він має охоплювати всі етапи процесу зариблення, від зважування малька перед транспортуванням, до контролю чисельності та життєздатності під час випуску у воду, - повідомив Віктор Скарлат.

Довідково:

Протягом 2015 року до водойм загальнодержавного значення заплановано вселення у пониззя річки Дніпро –  8440 тис. екземплярів  молоді коропа та рослиноїдних видів риб,  1 200 тис. екземплярів молоді осетрових видів риб; 410 тис. екземплярів молоді аборигенних видів риб, вселення до річок  Прут, Сірет та Черемош - 120 тис. лососевих видів риб. У 2016 році до річок загального користування заплановано вселення  9850  тис. екземплярів риби.