28.09.2015

«Дерегуляція - один із пріоритетних напрямів роботи Мінагрополітики. 20 вересня поточного року вступила в силу норма Закону України «Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів" (п.3 статті 55), що скасовує обов’язковість надання оригіналу міжнародного ветеринарного сертифікату при вивантаженні контейнерів з суден. Це не лише спросить обслуговування клієнтів українських портів, але і дозволить бізнесу заощадити», - повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Раніше у морських портах інспекторами Державної ветеринарної та фітосанітарної служби вимагалися оригінали міжнародних ветеринарних сертифікатів на момент вивантаження товарів у контейнерах з борту судна. Не завжди цю вимогу можливо було задовольнити, оскільки зазначений документ відправлявся вантажоодержувачу поштою і не щоразу прибував на момент заходу судна. Це призводило до істотної затримки суден і додаткових втрат з боку перевізників, операторів терміналів і адміністрації порту.

«Успішній реалізації даної реформи передувала тривала та плідна співпраця між Мінагрополітики та Мінінфраструктури. Співробітництво між міністерствами триває, зокрема в рамках розробки проекту «Єдиного вікна» у Одеському морському порту. Він сприятиме оперативному та централізованому вирішенню усіх інфраструктурних питань для вітчизняних експортерів, що додатково скоротить витрати часу та інших ресурсів на експортні операції», - підкреслив Міністр Олексій Павленко.