29.09.2015

Голова Нацдержслужби Костянтин Ващенко презентував проект Стратегії реформування державного управління України на 2015-2020 роки на VII Рішельєвських академічних читаннях у місті Одеса.

VII щорічні Рішельєвські академічні читання на тему «Управління людськими ресурсами на державній службі: нові підходи та технології» відбулися 25 вересня у місті Одеса.

Захід організовано Національним агентством України з питань державної служби, Національною академією державного управління при Президентові України, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Одеською обласною державною адміністрацією, Одеською обласною радою, Одеською міською радою.

Відкрив Рішельєвські читання та виступив з вітальним словом Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко.

З вітальним словом до учасників заходу також звернулися заступник Міністра Кабінету Міністрів України Володимир Федорчук, заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Олександр Мартиненко, Президент Національної академії державного управління при Президентові України Юрій Ковбасюк, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Юлія Марушевська, заступник голови обласної ради Петро Хлицов, секретар Одеської міської ради Олег Бриндак та Перший радник Посла Франції Фредерік де Туше.

Ключовою темою пленарного засідання стало обговорення проекту Стратегії реформування державного управління України на 2015-2020 роки, який презентував Костянтин Ващенко. Стратегію розроблено з метою посилення загальної управлінської та адміністративної спроможності державного апарату на основі принципів належного врядування та кращого досвіду держав – членів СС, перетворення його на ефективний інструмент безперервного і стійкого розвитку держави.

Особлива увага у виступах доповідачів була приділена одному з пріоритетів проекту Стратегії, спрямованому на створення престижного, політично нейтрального, відповідального інституту державної служби, розмежування політичних і адміністративних посад та запровадження інституту державних секретарів на державній службі, а також ключовим аспектам компетентнісного підходу у підготовці кадрів для органів державної влади.

Після пленарного засідання було проведено роботу у трьох секціях для обговорення реформування державного управління відповідно до стандартів Європейського Союзу, розроблення нових стандартів вищої освіти для державних службовців і впровадження нових методів кадрового менеджменту у державних органах.

У заході також взяли участь представники Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, керівники кадрових служб центральних органів виконавчої влади та представники органів місцевого самоврядування, вищих навчальних закладів та центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації, інститутів громадянського суспільства.