30.09.2015

Міністерство аграрної політики та продовольства України готове вже зараз передати всі держпідприємства зі своєї сфери управління до Фонду держмайна для приватизації разом із 15% штату Міністерства та бюджетом на його утримання. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко.

«Наша принципова й незмінна позиція — Міністерство не повинно бути аграрним квазі-холдингом, що управляє сотнями державних підприємств. Державне управління цим активом є неприроднім та в корені суперечить європейській практиці. Держава довела повну неспроможність бути ефективним власником та менеджером, а особливо в аграрному секторі. Як результат, держкомпанії, які мали б поповнювати бюджет та стимулювати економіку, перетворилися на тіньовий приватний бізнес, джерело збитків та корупції. Аграрний ринок сьогодні – один з найперспективніших, відтак немає жодної потреби в існуванні сільськогосподарських підприємств, управляти якими має держава», — підкреслив Олексій Павленко.

Він наголосив, що Міністерство в рамках компетенції вживає всіх заходів, аби прискорити роздержавлення аграрних держпідприємств, проте бюрократична тяганина та приватні інтереси деяких посадових осіб гальмують цей процес.

«Я хочу нагадати, що функцію управління державною власністю виконує спеціальний орган — Фонд держмайна. Ми готові негайно передати всі підприємства зі сфери управління Мінагрополітики Фонду держмайна для підготовки і проведення прозорої та швидкої приватизації. Крім того, ми вже зараз готові тимчасово надати 15% штату Міністерства разом з бюджетом на їх утримання для допомоги Фонду. При цьому мова йде про два важливі аспекти. По-перше, ми готові передати абсолютно всі держпідприємства, такі гіганти як «Укрспирт», «ДПЗКУ» та «Артемсіль», так і малі збиткові підприємства, наприклад, галузі шовківництва. Другий важливий аспект полягає в тому, що продаж цих підприємств має бути здійснений органом управління протягом 18 місяців. Вважаю це буде професійно та, головне, ефективно», — заявив Міністр.

З перших днів на посаді Олексій Павленко наголошував на тому, що Мінагрополітики повинно передати державні компанії у приватні руки. Прозора та конкурентна приватизація дозволить подолати корупцію та монополізацію ринку, модернізувати виробництво та залучити інвестиції. Адже тільки приватний власник буде зацікавлений у прибутковості виробництва та постійному контролі над фінансовою дисципліною. «Міністерство запровадило відкриті конкурси на посади директорів держкомпаній. Таким чином, ми зупинили «аукціони», коли крісла директорів отримували ті, хто більше за них заплатить. Серед завдань нових керівників — вирішення майнових питань та підготовка підприємств до приватизації», — наголосив Міністр.

Нагадаємо, що до сфери управління Мінагрополітики належить понад 500 підприємств та установ. З них 40 – у процесі передачі Міносвіти. У цьому контексті у сфері управляння Мінагрополітики мають залишитись лише науково-дослідні установи, яких після реорганізації має бути не більше п’яти. Крім того, щодо 15 держпідприємств вже підписані накази щодо передачі до Фонду держмайна. Всього до Фону держмайна планується передати 87 підприємств. Також Мінагрополітики підготовлений додатковий перелік з 15 ДП для передачі до приватизації.