30.09.2015

З початку 2016 року харчування військовослужбовців за новими стандартами буде запроваджено у 10 військових частинах ЗСУ. Про це сьогодні, 29 вересня, на брифінгу в Міністерстві оборони України повідомила керівник проекту «Реформа харчового забезпечення Збройних Сил України» Діана Петреня.

За її словами, пілотний проект реформи харчового забезпечення Збройних Сил України розпочався 16 вересня 2015 року в Національній академії сухопутних військ, що у Львові, та одній з військових частин Західної військово-морської бази Військово-Морських Сил Збройних Сил України в Одесі.

До цього протягом сімох місяців у Міністерстві оборони України відбувалися заходи, які мали на меті принципово змінити підхід до харчування особового складу, незмінний з 1960-х років.

Зокрема, в ході проекту розроблено каталог продуктів з 248 позицій, де присутні овочі та фрукти, молочно-кислі продукти тощо. У каталозі є два показники – вартість за добу та калорійність. Проект також передбачає оновлення кухонного обладнання військових частин, впровадження системи «Електронний склад» та електронного обліку харчування. На даний час проведено попередню роботу з можливими постачальниками продуктів, відпрацьовано необхідну нормативно-правову базу.

Як підкреслила Діана Петреня, військові частини для експерименту було обрано, зважаючи на необхідність під час його проведення орієнтуватися на «граничні показники» в побудові системи харчування.

«В обраних військових частинах була різна матеріально-технічна база та існували відмінності в організації харчування. Відповідно, ми матимемо змогу на практиці побачити і дослідити усі можливі «слабкі місця» у новій системі, аби уникнути їх в подальшому, – наголосила керівник проекту “Реформа харчового забезпечення Збройних Сил України. – Ми працюємо над тим, щоб з січня наступного року плавно, але масштабно почати впроваджувати нову систему харчування в Збройних Силах України».

Голова Проектного Офісу Реформ Міністерства оборони України Андрій Загороднюк повідомив, що в рамках проекту реформи харчового забезпечення Збройних Сил України були залучені міжнародні маркетингові компанії, які досліджували рівень задоволення військовослужбовців харчуванням.

«Наприклад, до початку експерименту в Одесі він був на рівні 27%. Сьогодні цей показник майже досяг рівня 100%», – повідомив він.

За словами заступника Міністра оборони України Юрія Гусєва, впровадження реформи харчування в Збройних Силах України відбуватиметься за бюджетні кошти.

«Це питання обороноздатності нашої держави. Президент України, Міністр оборони ставлять чітке завдання щодо покращення системи харчування. На сьогодні вже відбулася інвентаризація майна у військових частинах, яке належить Збройним Силам та підприємствам, які надають послуги з харчування за принципом «аутсорсингу». Обраховано потреби в додатковому обладнанні, яке необхідно для переходу на нову модель харчування. Протягом місяця разом з відпрацюванням постанови Кабінету Міністрів про розширення експерименту в інших військових частинах ми запропонуємо також механізми і джерела фінансування з бюджету для того, щоб закупити необхідне обладнання, навчити персонал і залучити необхідних фахівців», – підкреслив Юрій Гусєв.