30.09.2015

Про це сьогодні, 29 вересня, зазначила начальник Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України підполковник Оксана Гаврилюк під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За її словами, у 2015 році основні зусилля зосереджуються на розвитку системи управління і зв’язку Збройних Сил України, розвитку Сил спеціальних операцій, логістики та військової медицини, підготовці спеціалістів у галузі інформаційно-психологічних операцій, розмінування, протидії саморобним вибуховим пристроям та інших пріоритетних напрямах.

Поряд з цим, Україна продовжує залишатися єдиною країною-партнером, чиї підрозділи брали та продовжують брати участь в усіх операціях та місіях Альянсу з підтримання миру та безпеки.

– Пріоритети співробітництва НАТО та Збройних Сил України на 2016 – 2017 роки передбачають продовження нарощування оперативних спроможностей Українського війська, впровадження інтегрованої системи логістики та інших стандартів НАТО, відновлення оперативних спроможностей та розвиток наших Військово-Морських Сил, а також розвиток стратегічних комунікацій, – зазначила Оксана Гаврилюк.

Перспективними напрямами співробітництва Збройних Сил України і НАТО також залишаються мовна підготовка військовослужбовців, обмін даними про повітряну обстановку, участь у багатонаціональних військових формуваннях високої готовності, Концепції оперативних можливостей НАТО, співробітництво у сфері стандартизації та кібернетичної безпеки, створення у Збройних Силах України системи вивчення та узагальнення передового досвіду, а також співробітництво Збройних Сил України з Агенцією НАТО із забезпечення.

Окреме місце у співробітництві Збройних Сил України з Альянсом посідає співпраця в рамках Концепції НАТО «Розумна оборона» та «Ініціативи поєднаних сил».

За першим напрямом Збройні Сили України отримують допомогу від Альянсу щодо демонтажу, демілітаризації та утилізації військової техніки, створення універсального інтерфейсу озброєння літаків, організації тилового забезпечення, захисту портів тощо.

Співпраця в рамках «Ініціативи поєднаних сил» спрямована на покращення сумісності підрозділів Збройних Сил України та країн НАТО в ході спільних операцій. Вона передбачає посилення підготовки військ та індивідуальної підготовки персоналу, спільне використання сучасних технологій та озброєння, а також збільшення кількості спільних військових навчань.