01.10.2015

Українська делегація під головуванням першого заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України І. Мартиненкова з 29 вересня по  2 жовтня 2015 року перебуває у м. Астана, Республіка Казахстан на запрошення Міністра енергетики Республіки Казахстан В. Школьника.

У ході поїздки заплановано проведення консультацій щодо створення українсько-казахстанської Робочої групи з питань енергетики. З огляду на важливість Республіки Казахстан як стратегічного партнера України, вищезазначена Робоча група може стати дієвим майданчиком для обговорення перспективних напрямів двостороннього співробітництва у сфері енергетики, зокрема щодо вирішення питання диверсифікації поставок енергоресурсів в Україну, опрацювання можливих напрямів залучення інвестицій в енергетичну сферу.

Також заплановано обговорити актуальні питання інтенсифікації двостороннього співробітництва з Республікою Казахстан у сфері енергетики продовження співпраці в рамках існуючих, а також започаткування нових напрямів міжнародного співробітництва у сфері енергетики.

Крім того, делегація має намір взяти участь у роботі 10-го Євразійського форуму KAZENERGY: «Нові горизонти енергетики: перспективи співробітництва та інвестицій». Під час форуму планується розглянути широкий спектр питань міжнародного співробітництва в енергетичній сфері, зокрема питання розвитку глобальної енергетики в рамках геополітичних взаємовідносин між державами, розширення ресурсної бази та диверсифікації маршрутів поставок енергоресурсів.

Під час поїздки заплановано провести низку двосторонніх зустрічей, зокрема з Віце-міністром енергетики Республіки Казахстан Б. Джаксалієвим, з Міністром енергетики Республіки Болгарія А. Павловим, а також керівниками провідних енергетичних компаній світу.

У ході зазначених зустрічей планується обговорити питання міжнародного співробітництва у сфері енергетики, зокрема диверсифікації джерел постачання енергоносіїв до України та забезпечення її енергетичної безпеки, впровадження проектів міжнародної технічної допомоги, які спрямовані на збільшення власного видобутку газу, а також можливі напрями залучення інвестицій в енергетичну сферу.