01.10.2015

29 вересня під час 30-ої сесії Ради з прав людини ООН відбулася презентація Національного плану імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН №1325 “Жінки. Мир. Безпека”.

У ході окремого заходу “Імплементуючи Резолюцію РБ ООН 1325 (2000): міжнародний досвід, українські перспективи” заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергій Устименко окреслив поточну ситуацію навколо підготовки Міністерством зазначеного Національного плану, а також ролі українських жінок у врегулюванні конфліктів і посткризовому відновленні у контексті військової агресії на Сході України та анексії Росією АРК.

Під час сесії запитань і відповідей увагу представників міжнародної спільноти було привернуто до катастрофічних наслідків інспірованого і підтримуваного РФ військового конфлікту на Донбасі, а також зусиль українського Уряду щодо мирного врегулювання ситуації із залученням миротворчого потенціалу жінок.

Захід відбувся за підтримки постійних представництв України і Литви при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.

З промовами на підтримку України виступили член литовського Сейму пані Раса Юкневічене, голова відділення Офісу Верховного комісара ООН з прав людини з питань Америки, Європи і Центральної Азії Дж. Магаценні, постійний представник Литви при відділенні ООН Р. Паулаускас та інші офіційні представники міжнародних дипломатичних і експертних кіл.