02.10.2015

Україна і Китай розширюють співпрацю в рамках зовнішньоекономічної діяльності, інвестиційного співробітництва, налагодження діалогу з місцевим бізнесом, а також захисту інтересів вітчизняних експортерів. Про це йшлося в рамках робочого візиту української делегації до Китайської Народної Республіки.

Зокрема, в рамках третього засідання Українсько-китайської підкомісії з торговельно-економічного співробітництва Комісії зі співробітництва, між Урядом України та Урядом КНР (далі - Підкомісія), під співголовуванням заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торгового представника України Наталії Микольської та Уповноваженого на переговорах з питань міжнародної торгівлі, заступника Міністра комерції КНР Чжун Шаня, що відбулося 28-29 вересня в Пекіні, було обговорено стан та перспективи двостороннього торговельно-економічного співробітництва у ключових сферах економіки.

«Мова йде про спільну участь у реалізації китайської ініціативи зі створення «Економічного поясу Великого шовкового шляху», розширення співпраці у сфері стандартизації та технічної допомоги, автомобільних перевезень та повітряного сполучення, а також залучення українських авіакомпаній для транспортних перевезень надважких і великогабаритних вантажів», - зазначила Наталія Микольська.

За словами заступника Міністра, сторони обговорили можливості розвитку аграрного сектору та промисловості, зокрема створення спільних підприємств, розвитку співпраці у галузі цивільного авіабудування, енергоефективності та відновлювальної енергетики та туризму. Українська сторона також передала переліки українських товарів у промисловій сфері для можливого експорту до КНР.

Під час своєї доповіді Наталія Микольська зазначила, що завдяки вигідному географічному розташуванню, Україна може стати мостом між Європою та Азією і це є великою перевагою з точки зору транспортних перевезень. Крім цього, у порівнянні з іншими європейськими країнами, в Україні великий внутрішній ринок, а зона вільної торгівлі з Європою розширює ринки для експорту.

За словами заступника Міністра, найбільш привабливими для китайських інвестицій в Україні є такі сфери: аграрний бізнес, інфраструктура, інформаційні технології, енергоефективність та, традиційно, машино- і авіабудівництво. Тож, з метою активізації двостороннього інвестиційного співробітництва, сторони, у рамках Підкомісії, створили робочу групу з питань інвестування та провели її перше засідання. Під час зустрічі було обговорено можливості для реалізації спільних проектів, зокрема йшлося про розвиток портової інфраструктури України, дорожнє господарство, електрифікацію залізниць та розвиток будівельної інфраструктури, енергетики та енергоефективності.

Окремо мова йшла про співробітництво в рамках проектів: «Організація залізничного пасажирського сполучення м. Київ – міжнародний аеропорт «Бориспіль», заміщення газу вугіллям, розвитку іпотечного ринку та будівництва доступного житла.

В рамках робочого візиту українська делегація провела зустрічі з представниками провідних китайських компаній та керівництвом Китайського комітету сприяння міжнародній торгівлі. За результатами останньої зустрічі було досягнуто попередньої згоди з приводу організації та проведення бізнес-форуму під час наступного спільного засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР, яке заплановано наприкінці цього року в Києві.