02.10.2015

30 вересня, за участі заступника Міністра інформаційної політики України Тетяни Попової, відбулося перше засідання робочої групи щодо роботи журналістів у зоні проведення антитерористичної операції.

Представники Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ, журналісти та незалежні медіа-організації зібралися з метою випрацювати дієвий механізм для здійснення безперешкодної журналістської діяльності в зоні проведення антитерористичної операції.

«Перший крок на шляху досягнення порозуміння між журналістами та військовими зроблено. Сьогодні була дуже плідна дискусія. Всі учасники групи відкриті до діалогу, тож сподіваємось найближчим часом спільними зусиллями ми реорганізуємо роботу журналістів в АТО», - зазначила Тетяна Попова.

Крім того, Тетяна Попова днями виступила з лекціями для контрактних прес-офіцерів ЗСУ під час яких, зокрема, розповіла про особливості роботи закріплених журналістів за військовою частиною в зоні АТО (програма Embedded journalisms).

Нагадаємо, за ініціативи МІП України, 28 вересня 2015 року, в ІА «Укрінформ» відбулося обговорення щодо порушення прав журналістів в зоні АТО, за результатами якого сформовано робочу групу для вирішення проблемних питань. Передумовою для організації проведення круглого столу та створення робочої групи при Міністерстві оборони України став «флешмоб» журналістів у соціальних мережах проти обмежень з боку керівництва штабу АТО на висвітлення і зйомку важливих подій на Донбасі.