03.10.2015

Питання продовження пенсійної реформи, модернізації Державної служби зайнятості України і становища внутрішніх переселенців обговорювалися сьогодні під час зустрічі Міністра соцполітики Павла Розенка з Парламентським статс-секретарем Федерального міністерства праці і соціального забезпечення Німеччини Йоргом Асмуссеном.

Пан Асмуссен зазначив, що відвідує Україну в складі представницької делегації, до якої увійшли вісім статс-секретарів низки німецьких міністерств. „Наш візит – це ще один знак підтримки вашій країні з боку Уряду Німеччини”, - додав він.

Павло Розенко поінформував про зміни у пенсійному законодавстві, які набули чинності за останні місяці, зокрема про перехід на єдині принципи нарахування пенсій. „Триває робота з депутатами Парламенту щодо необхідності ухвалення пакета з чотирьох законів, які осучаснюють українську пенсійну систему, - повідомив він. – Незважаючи на великий політичний тиск, ми не зробили у цій реформі ані кроку назад і плануємо подальші дії на 2016 і навіть 2017 роки”. Спільно з експертами Світового банку і Міжнародного валютного фонду вдосконалюються окремі компоненти пенсійної системи для її більшої публічності й зменшення навантаження на державні фінанси.

Окремо Міністр зазначив: „Ми уважно вивчаємо світовий досвід, який не пропонує простого й універсального для всіх країн рецепту модернізації засад пенсійного забезпечення. Шляхи й темпи реформи визначаються особливостями кожної держави. Зводити питання лише до підвищення пенсійного віку – малоефективний крок, який не принесе позитивного результату в довгостроковій перспективі. Особливо з урахуванням нинішньої середньої тривалості життя в Україні”. На переконання Павла Розенка, вести мову про збільшення віку виходу на пенсію доцільно буде тільки після суттєвого зростання життєвого рівня громадян і, відповідно, тривалості життя українців.

Очільник Мінсоцполітики надав роз’яснення і щодо осучаснення принципів діяльності Держслужби зайнятості. „У червні на великій міжнародній конференції, організованій за підтримки німецького Уряду, ми представили своє бачення змін, що готуються, - сказав Павло Розенко. – За цей час напрацьовано відповідні законопроекти, які ближчим часом будуть подані до Верховної Ради”.

„Водночас реформа відбувається і шляхом кадрового оновлення як центрального апарату Держслужби, так і її місцевих підрозділів”, - додав Міністр.

Окреслюючи становище внутрішньо переміщених осіб, Павло Розенко висловив стурбованість тим, що останнім часом через дії бойовиків загострилася ситуація з доставкою гуманітарної допомоги на тимчасово непідконтрольну українській владі територію. Разом з тим, запевнив він, Мінсоцполітики не знизить активність у реалізації спільних з міжнародними організаціями проектів із працевлаштування, надання безплатної правової допомоги та інших соціальних питань, що турбують тимчасових переселенців.