12.10.2015

ФДМУ повідомляє, що Одеський припортовий завод підписав контракт на надання послуг інвестиційного консультанта з міжнародним інвестиційним банком UBS.

Як зазначив Голова ФДМУ Ігор Білоус, процес відбору радника для ОПЗ відбувся згідно з умовами, визначеними Міжвідомчою робочою групою КМУ – за зрозумілою і прозорою процедурою.

«Якщо буде необхідність, ми можемо розписати для суспільства усю процедуру. Головне – ОПЗ нарешті має консультанта, одного з найбільших інвестиційних банків світу, що допоможе нам провести прозору і вигідну для держави приватизацію», – підкреслив керівник Фонду.

Тендер було проведено згідно з процедурою, встановленою Міжвідомчою робочою групою з підготовки рекомендацій та пропозицій до проектів рішень КМУ щодо приватизації. Остаточне рішення стало результатом спільної роботи Міжвідомчої робочої групи, ФДМУ та ОПЗ. Згідно з протоколом та рекомендаціями Робочої групи, ПАТ «ОПЗ» надіслало пропозиції міжнародним інвестиційним банкам, які входять до 15 перших у сфері хімічної промисловості за рейтингом ThompsonOne.

На запит ПАТ «ОПЗ» у встановлений термін відповіли шість банків. Було проведено відповідну перевірку, яка виявила, що жоден з цих банків не перебуває під санкціями з боку України, держав ЄС та США.

4 вересня 2015 відбулося засідання тендерної комісії ПАТ «ОПЗ» з приводу оцінки надісланих банками пропозицій щодо надання послуг інвестиційного консультанта за результатами прозорого відбору з використанням бальної системи відповідно до Протоколу Робочої групи №2 від 4 серпня 2015 року.

Переможцем конкурсу з найбільшою кількістю балів став міжнародний інвестиційний банк UBS. Після цього було проведено переговори щодо укладання договору про надання Публічному акціонерному товариству «Одеський припортовий завод» послуг інвестиційного консультанта, результатом яких і стало підписання відповідного пакету документів.