20.10.2015

Нова структура та пропозиції щодо навчання спеціалістів рибоохорони вже опрацьовуються. Про це наголосив голова Держрибагентства Ярема Ковалів під час виступу на колегії Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Схвалений відповідний проект постанови КМУ, який передбачає повну ліквідацію діючих органів рибінспекції. Створюємо новий рибний патруль і плануємо провести навчання працівників, атестацію і запуск нового патруля. У Києві та Київській області передбачаємо, в першу чергу, представити набір нових працівників. Також забезпечити їх необхідними матеріально-технічними засобами, включаючи сучасні човни, засоби охорони й контролю за водними об’єктами. В рамках цієї реформи передбачається підвищити заробітну плату працівникам з 1,5 тис грн. до 6 тис грн.», - наголосив Ярема Ковалів.

Голова відомства додав, що на минулому тижні відбулась зустріч із делегацією Естонської Республіки. «За результатами зустрічі естонська сторона розгляне можливість передачі та впровадження в Україні естонського програмного забезпечення, на платформі якого здійснюється електронне звітування про вилов водних біоресурсів промисловими суднами. Крім того Естонія готова забезпечити необхідне навчання нашим новим патрульним», - зауважив Ковалів.

Він заявив, що з метою реформування рибного господарства заплановано спростити процедуру передання ставків в оренду. «Наразі створюється міжвідомча робоча група. Плануємо на базі однієї з областей запустити пілотний проект. На ній зможемо протестувати спрощену систему передачі в оренду наших ставків. Сподіваємося, що до кінця цього року у нас буде єдиний електронний реєстр водойм у вигляді карти. Адже відповідний проект схвалений на засіданні Уряду. Кожен бажаючий зможе знайти детальну інформацію про необхідну йому водойму», - наголосив під час виступу Ковалів.