20.10.2015

22 жовтня 2015 року Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан візьме участь в урочистій церемонії запуску системи обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби між митними службами України та Білорусі (ПРІНЕКС), яка відбудеться на українсько-білоруському кордоні у пункті пропуску «Нова Гута» Гомельської митниці (Білорусь).

У заході також візьмуть участь Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі, Голова Представництва Європейського Союзу в Республіці Білорусь Посол Андреа Вікторин, Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Республіці Білорусь Зейнал Гаджієв, заступник Голови Державного митного комітету Республіки Білорусь Сергій Борисюк.

Після завершення урочистої церемонії запуску системи попереднього обміну інформацією для представників делегацій та засобів масової інформації буде проведена оглядова екскурсія по території пункту пропуску «Нова Гута» Гомельської митниці (Білорусь), в ході якої в режимі реального часу буде продемонстрована робота програмно-апаратного комплексу ПРІНЕКС.

Звертаємо увагу, що для акредитації на відвідування пункту пропуску на білоруській стороні потрібно надіслати лист-звернення, анкету-заявку, а також копії проїзних документів та фото представників масс-медіа до Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь згідно з процедурою тимчасової акредитації, зазначеної на сайті МЗС РБ http://mfa.gov.by/press/accreditation/контактний email: press@mfa.gov.by

Термін подачі заявок на акредитацію: до 10.00 год. понеділка, 19 жовтня 2015

З питань акредитації звертатися до Представництва МОМ в Україні,email:ymelnik@iom.int, тел. +38 044 568 50 15 (контактна особа Єлизавета Мельник).

Представництво МОМ в Україні забезпечує перевезення акредитованих представників ЗМІ за маршрутом: м. Київ – пункт пропуску «Нові Яриловичі – Нова Гута» - м. Київ.

Орієнтовна тривалість заходу – один робочий день.

Систему встановлено за фінансування Європейського Союзу та сприяння Міжнародної організації з міграції (МОМ). Впровадження системи ПРІНЕКС в експлуатацію дозволить підвищити ефективність митного контролю, зменшити ризик митних правопорушень, мінімізувати вплив людського фактору, підвищити прозорість здійснення операцій митного контролю, скоротити час перетину кордону.